Saksamaa migrantide seas kasvab kiiresti lapsabielude arv

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Väga tõenäoline, et see väike Saksamaale saabunud tüdruk ei saa neiuks kasvanuna ise oma abikaasat valida. Pilt on illustratiivne.

Ehkki Saksamaal on olemas seadused, mis peaksid kaitsma alaealisi sundabielude eest, on reaalne olukord teine ning lapsabielude arv riigis kasvab kiiresti. 98% sellistest abieludest sõlmitakse migrantide kogukondades.

Alaealiste sundabielud on levinud Süürias, Iraagis, Afganistanis, aga ka Türgis ja isegi Bulgaarias, kirjutab Saksa leht Focus. 2019. aastal registreeriti ametlikel andmetel Saksamaal 819 abielu alaealisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tegelikult on neid palju rohkem,“ ütles Monika Michell Terre des Femmes nimelisest organisatsioonist. „Sul tuleb vaid anda abielutõotus suurema hulga tunnistajate ees ja viia tüdruk mehe majja. Ametnikke selle juurde vaja ei ole,“ selgitas Michell.

Mitmel liidumaal puudub lapsabielude kohta igasugune statistika ja alaealise neiu abielu tuleb tavaliselt ilmsiks alles sünnitusmajas, kus sündinud laps registreeritakse Saksamaal. Olemasolev seadus, mis peaks alaealisi neidusid sundabielude eest kaitsma, praktikas ei toimi.

Paljud lapsabielud sõlmitakse ka välismaal, ent Michelli sõnul tuleks kõik sellised abielud Saksamaal kohe tühistada. Möödunud aastal tühistati paraku kokku vaid 11 sellist abielu. „Tüdrukud abielluvad sageli ka põhjusel, et see on nende ja nende perekonna jaoks ainus viis pääseda vaesusest. Paljud Saksamaale tulnud neiud ei tea midagi sellest, et seadus ei luba lapsabielu,“ lisas Michell. Samas korraldatakse lapsabielusid ka nendes sisserändajate kogukondades, kes on elanud Saksamaal juba pikemat aega.

„93% abiellu sunnitud alaealistest on tüdrukud ja 98% on sisserändaja taustaga,“ ütleb Michell. Põhjus, miks enamik tüdrukuid ei otsi abi ega soovi oma abielu tühistamist on hirm tagajärgede ees. „Nad kardavad, et nende pere muutub põlualuseks ja nad teavad, et sellise sammu astumine võib osutuda neile endile väga ohtlikuks. See on ka põhjus, miks nii vähesed juhtumid jõuavad kohtusse.“

Indias on 48% pruutidest alla 18-aastased. Ligi 12 miljonit neist abielluvad aga enne 10-aastaseks saamist. Afganistanis on lubatud abielluda alates viieteistkümnendast eluaastast, ent tegelikkuses abiellutakse ka palju nooremate lastega.

Saksamaal massilise migratsiooni tõttu aset leidvad suured demograafilised muutused on toonud lisaks lapsabieludele kaasa ka naissuguelundite moonutamise probleemi, mis on levinud traditsioon paljudes Aafrika riikides.

Allikad: Focus, Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused