Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa mošeed kõrbevad koroonapiirangute tõttu majanduslikult ja nõuavad riigilt raha

-
31.03.2020
Koroonaviirus mõjutab ka Saksamaa mošeede igapäevaelu ja sissetulekuid. Pilt on illustratiivne.
© AFP/Scanpix

Saksamaa islaminõukogu nõuab mošeede jaoks föderaalset rahalist abi, sest koroonapandeemia tõttu kehtestatud piirangud on nende majandustegevust oluliselt pidurdanud.

Paljud Saksamaa mošeed olevat oma rahaliste võimete äärel. Föderaalvalitsus on koroonapandeemia tagajärjel keelanud enam kui kahe inimese kokkusaamise ning piirang on mõjunud ka islamikogukondade kooskäimistele.

“Märkimisväärne osa palvepäevade annetustest on kadunud,” ütles Saksamaa föderaalse islami nõukogu esimees Burhan Kesici.

Paljud islamikogukonnad kardavad, et nad ei suuda enam maksta oma kohustusi imaamide, maaomanike ja pankade ees. Ramadan on viimastel aastatel olnud mošeede jaoks hea sissetulekuallikas, kuid nüüd on olukord muutunud ja paljud mošeed ei pruugi enam ellu jääda.

“Kogemused on näidanud, et eriti ramadaani paastukuu ajal saadakse märkimisväärset summat aastasissetulekust. Nüüd tundub, et piirangud hakkavad 23. aprillil algavat paastukuud mõjutama ja paljud mošeed jäävad tühjaks,” hoiatab Kesici.

Kesici mõistvat föderaalvalitsuse seatud piiranguid, kuid kutsub föderaalvalitsust üles tagama mošeesid hooldavatele kogukondadele rahalist tuge.

Islaminõukogu presidendi sõnul on paljud mošeed avaldanud ühiskonnale märkimisväärset mõju ja töötanud ühtekuuluvuse nimel, seega tulevat neid nüüd rahaliselt aidata.

Allikas: Junge Freiheit