Saksamaa näitab selgelt, et Merkeli poliitika aeg hakkab otsa saama

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Praegu seisab politsei pigem Merkeli toetajate poolel.

Laupäeval Saksamaal toimunud sündmusi kajastavad erinevad agentuurid erinevalt, kuid selge on üks – riigis on tekkimas tugev vastasseis ja inimesed astuvad jõuliselt Merkeli immigratsioonipoliitika vastu.

Saksa politsei võttis laupäeva õhtul Chemnitzis kantsler Angela Merkeli rändepoliitika pooldajate ja vastaste meeleavalduste käigus kinni umbes 300 inimest, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestinen.fi aga kirjutab, et politsei tõi laupäeva õhtul Saksamaal Chemnitzis tänavale märulitankid ja veekahurid ning meeleavaldus aeti laiali. Tegemist oli rahumeelse meeleavaldusega – leinamarsiga pagulaste vägivalla ohvrite mälestamiseks.

Suuremat vastuseisu meeleavaldajate ja politsei vahel ei tekkinud. Saksimaa politsei info kohaselt anti meeleavalduse juhtidele erakonnast AfD teada, et aeg on täis ja meeleavaldus tuleb lõpetada.

Mõlemast meeleavaldusest võttis erinevatel hinnangutel osa kuni 10 000 inimest. Protestide käigus leidsid aset ka kähmlused korravalvuritega. Politsei teatel sai kokkupõgetes kannatada üheksa inimest, ajalehe Bild andmetel aga 11.

Eriline aga on lõik BNS-i uudisest: “Seekord olid korda tagamas suured politseijõud, et ei korduks nädala alguse olukord, kus politsei jäi alla jalgpallihuligaanidele ja teistele ekstremistidele.” Jalgpallihuligaanid Merkeli vastas?

Laupäevastel meeleavaldustel kandsid inimesed suuri plakateid asüülitaotlejate rünnakute ohvriks langenud inimeste portreedega. Meeleavaldajad skandeerisid “Merkel peab lahkuma” ja “Meie oleme rahvas” ning lehvitasid Saksa lippe.

Kuigi islamiekstremistid kutsusid moslemeid Chemnitzisse, tundub, et suuri masse selline üleskutse liikuma ei pannud.

Saksamaa on ärkamas, vähemalt selle idapoolne osa, ja Merkeli tulevik muutub üha tumedamaks.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused