Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa “paremäärmuslus” tähendab sageli hoopis muret riigi tuleviku pärast

-
09.06.2021
Saksamaa politseisse imbub rahulolematus riigi globaliseerimisega, mida riigivõim nimetab “paremäärmusluseks”. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Saksamaal on “paremäärmuslus” juba ka see, kui keegi avaldab kahtlusi selle üle, kas riigi muutmine tugeva islami mõjuga multikultuurseks ühiskonnaks on ikka õige – näiteks kuulutati paremäärmuslasteks Chemnitzis inimesed, kes tulid pärast sakslase tapmist süürlaste poolt tänavatele protestima.

Rahulolematus riigi migratsioonipoliitikaga levib kiiresti ka jõustruktuuridesse, kes peavad tegelema islamismi ja sisserände tagajärgedega, ning see ajab võimuringkonnad närvi ja nad korraldavad suurpuhastusi. Palju kasutatakse väljamõeldud natsisüüdistusi, sest Hitleri-aegade taak mõjutab siiani riigi mõistust ja nende kasutamine oponentide vastu tagab, et inimesed ei näe tegelikku põhjust.

Saksa prokurörid ütlesid kolmapäeval, et on alustanud uurimist 20 politseiniku suhtes, kelle hulgas on eliitüksuste liikmeid, keda süüdistatakse paremäärmuslikes veebivestlustes osalemises ja natsisümbolite kasutamises.

Nii räägibki AFP uudis, et Hesseni liidumaa kriminalistid ja Frankfurdi prokuratuur andsid hiljuti teada kuue kahtlustatava kodu ja töökoha läbiotsimisest.

Seitseteist süüdistatavat on arvatavalt jaganud rassiviha õhutavat sisu või kunagiste natsionaalsotsialistide sümboolikat, teatasid võimud uurimist puudutavas avalduses. Enamus rikkumisi leidis aset 2016–2017, viimased aga 2019.

Kõik süüdistavad on mehed, nende vanus jääb 29 ja 54 eluaasta vahele. Üheksateist kahtlusalust on tegevpolitseinikud ja üks vahepeal ametist lahkunud. Prokuröride sõnul on kahtlustatvad praegu ametist kõrvaldatud.

Tegemist on järjekordse näitega “äärmusluse” uurimisest Saksa politsei ridades. Nordrhein-Westfaleni liidumaal süüdistati eelmise aasta septembris politseinikke paremäärmusliku propaganda jagamises.

Juunis 2020 käskis kaitseminister eriüksuse KSK (Kommando Spezialkräfte) osaliselt laiali saata, kuna sellele oli samuti ette heidetud paremäärmuslust.

Vaevalt, et võimuringkondadel õnnestub sakslaste rahulolematust summutada, seetõttu võetakse seal jõustruktuuridesse üha enam tööle sisserändajaid. (AFP-BNS-UU)