Must reede: Saksamaa parlament legaliseeris homoabielud ja taaskehtestas tsensuuri

Rubriik Maailm On
- Updated

Saksa parlament tegi kaks saatuslikult kehva otsust korraga – legaliseeris homoabielud ja taaskehtestas tsensuuri, mis viimati oli kasutusel Saksa DV-s, 1989 aastal, enne Berliini müüri langemist.

Saksa parlamendi alamkoda seadustas reedel 30.06.17 samasooliste abielu. Saksa seadustesse kantakse muu hulgas lause: “Abielu saavad sõlmida eluks ajaks kaks erineva- või samasoolist inimest”. Muudatust toetas 393 ja vastu oli 226 Bundestagi saadikut. Neli jäi erapooletuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mitmed valitsuserakondade parlamendisaadikud olid samasooliste abielu seadustamise vastu, kuid sellele tagas edu vasakerakondade saadikute lai toetus. Reformiga antakse samasoolistele kõik abieluga kaasas käivad õigused, kaasa arvatud adopteerimisõigus.

Lisaks võttis Saksa parlament vastu seaduse, millega loodetakse ohjeldada sotsiaalmeedias levivat vihakõnet, kuid millel kriitikute väitel on sõnavabaduse jaoks rängad tagajärjed.

Seadus võimaldab muu hulgas trahvida sotsiaalvõrgustikke kuni 50 miljoni euroga, kui nad ei kõrvalda nädalaga seadusevastast sisu, kaasa arvatud laimavaid libauudiseid. Libauudisteks on aga defineeritud need sõnumid, mis pole kooskõlas peavoolumeediaga.

Kommenteerides Bundestagi otsust arvas portaali Uude Uudised peatoimetaja Urmas Espenberg, et sel juhul peaks sotsiaalvõrgustikke trahvima ka peavoolust tulevate libauudiste eest, mida on seni samuti ohtralt toodetud ja levitatud, näiteks Donald Trumpi kohta. “Kui poliitiline ja ideoloogiline peavool ütleb, et mehe ja mehe liit on abielu ning seda ebatõde ei tohi isegi kritiseerida, siis on tegu täieliku tsensuuriga, mida võib kogeda Põhja -Koreas või ammustel aegadel Saksa DV-s. Miks seda aga tehakse 21.sajandil Euroopa Liidus jääb sügavalt arusaamatuks?”

Inimõiguseksperdid ja internetifirmad hoiatavad, et seadus kätkeb endas tsensuuri kehtestamist ja võib mõjutada sõnavabadust halvavalt.

UU (BNS)

FOTO: AP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused