Saksamaa rohelised tahavad ühiskonna suurtesse kortermajadesse suruda, eramud muutuvad paheks

Maailm,
- Updated
Kortermajad Dresdenis. (Foto: Scanpix)

Saksamaa rohelised tahavad lõpetada ühepereelamute ehitamise, väites, et need on keskkonnale kahjulikud, samas on nõudlus elamispindade järele kasvanud peamiselt massilise immigratsiooni tõttu.

Roheliste Bundestagi fraktsioonijuht Anton Hofreiteri ettepanek lähtub partei 2019. aasta kongressi otsustest. „Eramud võtavad enda alla hulga maad, neile kulub palju ehitusmaterjali ja energiat, lisaks tekitavad need valglinnastumist, seega ka rohkem liiklust,“ ütles Hofreiter ajakirjale Der Spiegel antud intervjuus. Ühes teises intervjuus toetas Hofreiteri arvamust tema parteikaaslane Chris Kühn, kelle sõnul on eramute aeg läbi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühepereelamute ehitamine on sisuliselt juba lõpetatud Hamburgi linnas, kus on ametlikult teatatud, et ehituslube antakse vaid korrusmajadele. Nüüd pelgavad paljud, et rohelised suruvad oma ettepaneku läbi ja eramute ehitamine keelatakse kogu riigis.

Roheliste väitel soovivad nad ühepereelamute ehitamise keelustamist keskkondlikel põhjustel, samas toetab partei ka massiimmigratsiooni, mis on tekitanud Saksamaal suure nõudluse uute eluasemete järele. Näiteks tegid rohelised möödunud aastal ettepaneku, et Saksamaa peaks kaaluma 150 miljoni kliimapõgeniku vastuvõtmist – selline arv ületab mitmekordselt Saksamaa elanikkonna arvu ja muudaks riigi ilmselt üheks kõige tihedamini asustatud maaks maailmas.

Mitmed uuringud on kinnitanud, et ehitusbuumi taga on just nimelt immigratsioon, samas on koos uute hoonetega suurenenud märkimisväärselt ka energianõudlus, haljasalade erosioon ja tihenenud liiklus. Paraku eelistavad Lääne riigid ignoreerida keskkonnaseisundi halvenemise ja immigratsiooni vahelisi selgeid seoseid.

Statistika kohaselt on Saksamaal 31% olemasolevatest elamutest pereelamud, majad, kus on olemas ka väike aiake ja piisavalt ruumi – keskkond, mis toetab perekonna loomist. Rohelised on ilmselgelt selle vastu.

Kristlik-demokraat (CDU) Christian Hirte nimetas Hofreiteri ettepanekut „tüüpiliseks näiteks roheliste häiritud suhtest eraomandi ja maapiirkondade reaalse eluga“. Teine CDU poliitik Christian Galdauf nimetas seda aga perekonnavastaseks ja ideoloogiliseks poliitikaks. Der Spiegel nimetas roheliste strateegiat kommunistliku Saksa Demokraatliku Vabariigi hilinenud triumfiks.

Roheliste plaan on riukalik ka selles mõttes, et paljud nende toetajad kuuluvad tegelikult jõukama elanikkonnakihi hulka, kellel juba on ühepereelamu. Uute ühepereelamute ehituskeeld kergitaks võimsalt juba olemasolevate hindu.

Allikad: Der Spiegel, Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused