Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa uue valitsuse soov migratsiooni laiendada kohtab ühiskonnas vastuseisu

-
19.01.2022
Osa sakslastest arvab endiselt, et neil on ruumi küll.
© Scanpix

Saksamaa uus siseminister, sotsiaaldemokraat (SPD) Nancy Faeser on tulnud välja plaaniga lubada Euroopasse, eriti aga Saksamaale, veelgi rohkem mingrante. Faeser soovib luua koalitsiooni n-ö vabatahtlikest liikmesriikidest, kes on valmis võtma vastu migrante, samas on Saksamaa kristlikud demokraadid, CDU ja CSU, plaani teravalt kritiseerinud ning on vastupidiselt kutsunud üles migratsiooni peatamisele ja paremale kontrollile.

„Saksamaa siseministri prioriteet peaks olema selge stopp-signaali saatmine, mitte uute kutsete esitamine. Juba mitmeid aastaid on Saksamaa õlul Euroopa suurim humanitaarkoorem,“ ütles CDUsse kuuluv Bundestagi liige Christoph de Vries Bildile.

Migrantide vastuvõtmise vastu on siiani peamiselt olnud just Ida- ja Kesk-Euroopa riigid Ungari, Tšehhi, Poola, Leedu, Eesti ja Läti. SPD plaan vabatahtlike liikmesriikide koalitsioonist võib aga tuua kaasa võimaluse peatada ELi asüülipoliitika blokeerimine. Faeser leiab, et migrantide vastuvõtmisest keelduvad riigid peaksid maksma kompensatsiooni riikidele, kes migrante vastu võtavad.

Faeseri sõnul leidub kindlasti liikmesriike, kes tema koalitsiooniga vabatahtlikult liituda tahavad, ehkki kedagi konkreetselt ta ei nimetanud. Mitmed varasemalt oma piirid lahkelt avanud riigid on suurenenud kuritegevuse ja terrorismi tõttu oma vaateid muutnud, teiste hulgas näiteks Rootsi. Saksamaa põhjanaaber Taani on tuntud oma karmi migratsioonipoliitika poolest, samuti Saksamaast idas asuv Poola. Isegi Prantsusmaa on pidanud tunnistama migratsiooni negatiivseid tagajärgi ja migratsioonivastased meeleolud on seal üha suurenemas.

Europarlamendi liige Christian Doleschal (CSU) hoiatas plaani tagajärgede eest ja ütles, et migrantide lihtsustatud vastuvõtmine toob pikemas plaanis kaasa „Euroopa hävingu“. Saksamaa tolerantse suhtumise maksavad Doleschali sõnul kinni teised liikmesriigid. Europarlamendi liige Markus Ferber (CSU) leiab aga, et Faeser peaks kulutama rohkem energiat Euroopa koostööle, mitte EL-i lõhestamisele.

Saksamaa eelmine valitsus, mida juhtis Angela Merkel (CDU), oli tuntud oma avatud piiride poliitika poolest. CDU uus esimees Friedrich Merz pooldab pigem karmimat migratsioonipoliitikat ja temalt oodatakse teravat vastuseisu praeguse vasakvalitsuse massiimmigratsiooni agendale.

Allikad: Bild, Remix News