Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa uus valitsus hakkab võitlema „paremäärmuslusega“, kuigi suurimaks probleemiks on islamiterrorism

-
11.12.2021
Saksa politsei puistab Hizbollaga seotud mošeed.
© Scanpix

Saksamaa uus siseminister Nancy Faeser teatas, et kavatseb ministrina keskenduda võitlusele paremäärmuslusega. Sotsiaaldemokraadist (SPD) Faeser leiab, et just paremäärmuslus on Saksamaa kõige suurem probleem, olgugi et riigis levib üha laiemalt migrantide kuritegevus ja islamiterrorismi oht.

„Saksamaa inimesed nõuavad õigustatult, et me tagaksime riigis siseturvalisuse,“ ütles Faeser. „Seega pean oma eriliseks kohuseks võidelda suurima ohuga, millega meie vaba demokraatia praegu silmitsi seisab: paremäärmuslusega.“

Juristiharidusega Faeser on SPD liige aastast 1988. Viimastel kuudel on ta keskendunud COVID-19 vastu vaktsineerimata inimeste survestamisega, kutsunud üles veelgi rangemate piirangute kehtestamist vaktsineerimata inimestele ja andma tööandjatele õigust tutvuda oma töötajate vaktsineerimisstaatusega. Ühtlasi hääletas ta Bundestagis migrantide Afganistani tagasi saatmise vastu.

Ehkki Saksamaa kantsler Olaf Scholz (SPD) on kiitnud Fraeserit ja nimetanud teda suurte kogemustega poliitikuks, on uus siseminister langenud Alternatiiv Saksamaale (AfD) liikmete terava kriitika alla. „Oma lühikeses sõnavõtus pidas ta vajalikuks korrutada kuulekalt oma partei jutupunkte, mille peamiseks sisuks on tembeldada paremäärmuslus ohuks julgeolekule. On selge, et iga paremäärmuslik vägivallaakt on kuritegu, vastuvõetamatu ja vajadusel ka ennetatav, kuid niisugune kitsendatud fookus näitab, kui hirmutavalt pimedad ollakse islamistide ja sisserändajatega seotud struktuursete probleemide suhtes, nagu ka vasakpoolsete poolt toimepandavate kuritegude suhtes,“ ütles AfD fraktsiooni kõneisik Gottfried Curio.

Saksamaal on islamiterrorism üha suurenev probleem ja kui võtta aluseks olemasolevad andmed, siis on islamiterrorism Saksamaal statistiliselt tunduvalt suurem probleem kui nn paremäärmuslus. Le Parisieni andmetel on islamiäärmuslaste arv Saksamaal 2013. aastast viiekordistunud ja salafistide arv kahekordistunud. 2019. aastal oli 663-st terrorismiga seotud kriminaalmenetlusest 400 seotud islamiterrorismiga. Peamised kahtlusalused olid süürlased, afgaanid ja iraaklased. 2020. aastal lisandus 151 islamiterrorismiga seotud kriminaalmenetlust.

AfD sõnul lähtub Faeser oma tegevuses ideoloogiast, mitte tõsisest soovist kaitsta sakslasi. „Kui inimene alustab oma ametiaega faktide moonutamisega ja sulgeb silmad väga selget keelt rääkiva tegeliku kuritegude statistika ees, siis jääb mulje, et tema prioriteediks ei ole Saksa kodanike turvalisus,“ ütles Curio.

Juba praegu jälgib luureteenistus mõnedes liidumaades AfD liikmeid ja nende tegevust väga hoolikalt. Faeseri all võib Saksamaa suurimat opositsiooniparteid oodata ees veelgi hullem represseerimine.

Allikas: Remix News