Saksamaal langevad naised migratsiooni tõttu suguelundite moonutamise ohvriks

Rubriik Maailm On
- Updated
Saksamaa

Saksamaa perekonnaministri Franziska Giffey sõnul on Saksamaal umbes 68 000 naist ja neiut, kes on langenud suguelundite moonutamise ohvriks. Statistika kohaselt on selliste naiste arv viimastel aastatel migratsiooni tõttu tunduvalt kasvanud, alates 2017. aastast 44%.

Enamik suguelundite moonutamise lõikuse läbiteinud naisi on pärit Eritreast, Somaalias, Indoneesiast, Egiptusest ja Nigeeriast. Perekonnaministeeriumi hinnangul ähvardab ka umbes 15 000 Saksamaal sündinud neiut sarnane saatus, neist enamik on teise põlvkonna sisserändajad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegemist on inimõiguste vastase praktikaga, mis on aga mitmetes riikides endiselt levinud. Unicefi andmetel langeb selle õõvastava lõikuse ohvriks mitmes riigis 90% tüdrukutest. Neis riikides on naiste suguelundite moonutamise puhul tegemist väga võimsa traditsiooniga. Selle pooldajad leiavad, et tegemist on tüdrukute „puhastamaks tegemisega“ ja „sammuga naiseks saamise poole“.

Giffey sõnul on tegemist „arhailise ja kohutava inimõiguste rikkumisega“, mis tekitab naistele tõsiseid füüsilisi ja psühholoogilisi kahjustusi.

Abstraktsete arvude taga peituvad julmad inimsaatused. Näiteks kirjeldab somaallanna Waris Dirie oma autobiograafias, kuidas ta seitsme aastaselt Somaalia stepis sellise lõikuse läbi tegi. Ilma igasuguse narkoosi ja ettevalmistuseta hoidsid kaks naist teda kinni ja žiletiga lõigati ära osa tema välistest suguelunditest. „Seda ei ole võimalik ette kujutada (…)“. Dirie langes selle tagajärjel kooma ja oleks peaaegu surnud.

Saksamaa liberaalse partei FDP fraktsiooniliige Nicole Bauer leiab, et hetkel ei kaitse Saksamaa valitsus naisi ja neidusid piisavalt. „Sellel teemal tuleb lõpuks ometi rohkem rääkima hakata, lisada see integratsioonikursustele ja võtta vastu toimivad seadused.“

Allikas: Die Welt

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused