Saksamaal on sagenenud võõravihast ajendatud kuriteod – huvitav, mispärast?

Maailm,
©Scanpix
Idamaine kultuur Bonni tänaval – kas mitte siit ei tule otsida “võõraviha” põhjust?

Kui on massimigratsioon ja terrorism, siis pole vist vaja imestada ka nn võõraviha ilmingute üle – Saksamaal on tugevasti tõusnud võõravihast ajendatud kuritegude hulk, ütles teisipäeval siseminister Horst Seehofer.

“Paremäärmuslike õigusrikkumiste tase on jõudnud uuele kõrgusele, kõrgeimale alates Saksa põhiseaduse vastuvõtmisest,” ütles minister ajakirjanikele, esitledes 2020. aasta ettekannet poliitiliste kuritegude kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2020. aastal registreeriti ühtekokku 44 692 poliitiliselt ajendatud kuritegu, neist 23 604 võib Seehoferi hinnangul arvata paremäärmuslikeks, neist omakorda 85 protsenti kätkevad kihutustööd ja solvanguid, vahendab BNS.

Saksamaal hinnatakse “paremäärmuslikuks” iga väljaastumist, mis käib riikliku rändepoliitika vastu – näiteks Chemnitzis sakslase tapmise järel süürlaste poolt vallandunud rahvaprotest tembeldati kohe “paremäärmuslaste laamendamiseks”. “Kihutustööd ja solvangud” tähendavad Saksa mõistes ilmselt inimeste otseseid proteste massimigratsiooni ja “Meil on ruumi”-poliitika vastu.

“Paremäärmuslasteks” on Saksamaal tembeldatud nii immigratsioonivastane erakond Alternative für Deutschland kui ka rahvaliikumine Pegida. Kuna “85 protsenti kuritegudest kätkevad kihutustööd ja solvanguid”, siis on selge, et vihakõneseadused töötavad ja mistahes kriitika muutub kohe kuriteoks.

Umbes 11 000 õigusrikkumises peetakse vastutavaks vasakäärmuslasi. Minister märkis niisamuti juudiviha ja sellest ajendatud kuritegude arvu tõusu. Kuigi Saksamaal õhutavad juudiviha ka uusnatsid, seostatakse antisemitismi tõusu pigem islamismi tugevnemisega Euroopas. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused