Saksamaale saabus jaanuaris üle 91 000 asüülitaotleja

Maailm,
- Updated

Saksa siseministeerium teatas neljapäeval, et jaanuaris saabus riiki üle 91 000 asüülitaotleja.

Siseametkonna teatel registreeriti jaanuaris Saksamaal 91 671 asüülitaotlejat. Detsembris saabus riiki 127 320 migranti.

Ametnike sõnul on migrantide arvu vähenemise taga talveilm.

Jaanuaris saabujate seas oli taaskord enim süürlasi – 35 822. Järgnesid afgaanid ja iraaklased. Mõlemast riigist tuli üle 18 000 isiku. Saabujate seas oli ka oluliselt väiksem arv iraanlasi ja marokolasi.

Eelmisel aastal saabus 80 miljoni elanikuga Saksamaale umbes 1,1 miljonit migranti.

Saksa valitsus on lubanud tänavu asüülitaotlejate arvu piirata.

Kantsler Angela Merkel rõhutab, et olukorra lahendamisel on kõige olulisemaks teguriks diplomaatia. Ta on keeldunud ühepoolsetest meetmetest, näiteks põgenike vastuvõtmisele piirmäära kehtestamisest.

Samas astub valitsus samme varjupaigapoliitika karmistamiseks ning see kajastub ka võimude retoorikas. Möödunud nädalal ütles Merkel, et tema hinnangul peaksid Saksamaale saabunud iraaklased ja süürlased pärast Süüria kodusõja lõppu ning äärmusrühmituse Islamiriik (IS) seljatamist koju tagasi pöörduma.

Valitsus kiitis teisipäeval heaks meetmetepaketi, millega loodi erikeskused nende isikute asüülitaotluste menetlemiseks, kellel on varjupaiga saamiseks kaduvväike võimalus. Lisaks võidakse lükata edasi süürlaste perekonna taasühendamise õiguse kasutamine.

Võimud kavatsevad kuulutada turvalisteks lähteriikideks ka Maroko, Alžeeria ja Tuneesia. See võimaldab varjupaigataotlust kergemini tagasi lükata.

Telekanal ARD avalikustas kolmapäeval küsitluse tulemused, millest selgus, et 81 protsendi vastanute hinnangul pole valitsus suutnud põgenikeolukorda kontrolli alla saada ning 61 protsenti pole selle tehtud tööga üleüldse rahul.

Merkeli tööga oli rahul 46 protsenti küsitletutest. Kuu varem oli näitaja 12 protsendipunkti võrra kõrgem. Tegemist on kantsleri jaoks halvima tulemusega 2011. aastast.

Telefoniküsitlus viidi läbi 1.-2. veebruarini ning selle statistiline viga on 3,1 protsendipunkti.

BNS

Foto: Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused