Sakslased on hakanud kahtlema riigi võimes põgenikega toime tulla

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Massiimmigratsioonivastane meeleavaldus Saksamaal

Sakslased on pärast aastavahetuse ahistamisjuhtumit Kölnis hakanud kahtlema riigi võimes rändetulvaga toime tulla ja kardavad põgenikke senisest rohkem, näitavad reedel avaldatud arvamusküsitluse tulemused.

Telekanali ARD tellimusel läbi viidud DeutschlandTrendi uuringu põhjal ei usu 51 protsenti täiskasvanud sakslastest enam kantsler Angela Merkeli kinnitust “me tuleme toime”.

Eelmise aasta oktoobris ei uskunud valitsuse kinnitust 48 protsenti vastanuist.

Küsitlusest selgus ka, et 48 protsenti vastanuist on hakanud põgenikke kartma, kuid 50 protsenti ei näe endiselt põhjust neid peljata.

Oktoobris seda küsimust ei esitatud.

Küsitlus viidi läbi 12.-13. jaanuarini tuhande inimese hulgas.

Saksamaa võttis eelmisel aastal vastu ligi 1,1 miljonit varjupaigataotlejat peamiselt Süüriast, Afganistanist ja Iraagist.

Aastavahetusel ründasid väidetavalt aasia ja põhja-aafrika päritolu mehed Kölni raudtejaama esisel väljakul naisi. Neljapäevaks oli kaebuse esitanud 652 naist, neist 331 seksuaalvägivalla kohta.

BNS

Foto: REUTERS / SCANPIX

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused