Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sakslased tahavad paremaid ja uusi kiirteid, mitte autostumise kliimahüsteerilist piiramist

-
01.09.2023
Sakslased soovivad korralikke kiirteid, mitte autode kadumist.
© Scanpix

Saksamaal eelistab enamus elanikke rohepoliitikale teede ehitust ja olemasolevate teede paremat hooldust, et oleks võimalik ohutumalt ja mugavamalt autoga sõita. Die Welt tellis hiljuti arvamusküsitluse, mille tulemused näitasid, et sakslased ei toeta valitsuskoalitsiooni kuuluvate roheliste püüdlusi autostumise vähendamiseks, vaid soovivad kiirteede paremat korrashoidu ning uusi kiirteid.

Küsimusele, millist valitsuse suunda eelistatakse, vastas 62%, et soovivad „kiirteede ja teedevõrgu uuendamist ja laiendamist“, mis näitab selgelt punast tuld praegu võetud plaanile vähendada teedekasutust ummiku- ja teedemaksuga. Lisaks vastas enamus, et eelistavad elektriautodele sisepõlemismootoriga autosid.

Kõigest 33% leidis, et olemasolevate teede remontimist ja uute teede ehitamist tuleks „keskkonna ja kliima kaitse eesmärkidel vältida“, kirjutab Die Welt. Ehkki heakskiit teedevõrgu hooldamisele ja laiendamisele varieerus piirkonniti ja vanuseti, oli toetus sellele kõrge siiski kõigis demograafilistes gruppides. Poliitilise eelistuse järgi pidasid teedeehituse vältimist keskkonnakaitse eesmärgil väga oluliseks vaid roheliste toetajad. Samuti oli keskkonna- ja kliimameetmete toetajaid rohkem linnades.

Deutsche Welle omakorda avaldas hiljuti uurimuse tulemused, millest selgus, et enamus sakslasi ei tunne huvi elektriautode vastu. Selle küsitluse andmetel leiab vaid 33% vastanutest, et sisepõlemismootoriga autode aeg on läbi, ent küsimusele, millist autot eelistatakse, vastas lausa 72%, et eelistab elektriautole sisepõlemismootoriga autot.

Allika: Die Welt, Breitbart News