Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Sallivas” Rootsis rünnatakse konservatiive

22.12.2022
Multikultuurne Rootsi on Euroopa kõrgeima kuritegevustasemega riik ja seda tänu sisserändajatele.
© Scanpix

Rootsi Demokraatide ridadesse kuuluv parlamendiliige Rasmus Giertz sattus möödunud nädalal Börlänge linnas väidetavalt poliitiliselt motiveeritud rünnaku ohvriks – pärast pubiõhtut ründas teda kolm meest, kes tõukasid ta pikali ja peksid teda.

„Seal oli mitu meile tundmatut meest, kes tundsid meid ära. Nad tulid meie juurde ja ütlesid erinevaid asju, millest nähtus, et nad olid poliitiliselt motiveeritud. Nad ütlesid solvavaid asju ja hoidsid mobiiltelefonide kaamerad valmis, provotseerides meid reageerima,“ ütles Giertz Aftonbladetile. Tema ja ta kolleegi Daniel Lönni sõnul nimetasid mehed neid pubis Rootsi Demokraatidest kusikuteks ja hooradeks.

Giertz palus, et mehed nad rahule jätaks, kuni pubitöötaja mõlemal seltskonnal lahkuda käskis. Giertzi sõnul ootasid kolm meest neid pubi ukse taga ja ründasid teda. „Kui tulime välja, tormasid kolm meest meie poole, nad ründasid mind ja peksid mind näkku ja käsivarte pihta. Üks mu sõber üritas mehi minust eemale saada ja sekkuda, teine sõber jooksis linna poole ja üritas leida mõne politseiniku,“ rääkis Giertz.

Politsei saabus kiiresti ja lõpetas intsidendi. Giertz tegi politseile avalduse, ent selgus, et politseile oli juba tehtud avaldus tema enda vastu. „Ma sain tõsiselt viga. Asi oleks ikka naljast väga kaugel ja veider, kui süüdistuse alla langeksin hoopis mina,“ ütles Giertz Aftonbladetile.

Prokurör Åsa Idestrandi kinnitusel tegeletakse tõepoolest sellise rünnaku uurimisega. „Peame olema eriti hoolikad nende inimeste küsitlemisega, kuna siiani on peetud väga lühikesi ülekuulamisi. Ja muidugi selgitame välja, kas koha peal oli ka turvakaameraid,“ ütles Idestrand.

Giertzil on enda sõnul olemas juhtunust videoid ja fotosid, mida ta ei taha esialgu avalikkusega jagada, vaid soovib oodata politsei uurimise tulemusi. „Olen endiselt juhtunust väga häiritud,“ ütles Giertz.

Allikas: Remix News