Sallivuslik kurioosum: Somaali ajakirjanike ründaja taotleb Soomes varjupaika

Maailm,
- Updated
Pagulaste miiting Soomes
©AFP/Scanpix
Pagulased väidavad, et nad pole vaenlased, kuid nende tegevus näitab vastupidist.

Somaalia väljaanne SunaTimes protesteerib selle vastu, et sealsete ajakirjanike mõrvades süüdistatav Mohammed Ibrahim Isak taotleb Soomes varjupaika.

Somaalia ajakirjanike ühingu andmetel ähvardas Mohammed Ibrahim Isak kodumaal ajakirjanikke, avaldas neile survet ja on seotud ka mitmete mõrvadega, kirjutab kansalainen.fi.

“On kahetsusväärne, et inimene, kes on olnud mitme Somaalia ajakirjaniku mõrvade taga, on nüüd demokraatlikus riigis, et pääseda karistusest oma ebainimlike kuritegude eest, samas kui ajakirjanikud, kes põgenesid seetõttu kodumaalt, on kogu maailmas laiali hajutatud,” kirjutab ajakiri.

Soome saabunud varjupaigataotlejate seast on varemgi leitud inimesi, kes on sooritanud kuritegusid Iraagis, Süürias ja Afganistanis. Näiteks saadeti mullu kohtu alla kaks venda, keda süüdistati 2014. aasta juunis Iraagis Tikritis Camp Speicheris toime pandud massimõrvas.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused