Salvini-järgne Itaalia on migrante taas nunnutama asunud ja seda isegi viirusest hoolimata

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Inimsmugelduslaev Ocean Viking veab taas Itaaliasse vabalt nii migrante kui ka viiruseid.

Aasta taguse ajaga võrreldes on migratsioon Itaaliasse kasvanud lausa 948%. Kui endine siseminister Matteo Salvini suutis lühikese ajaga massilist migratsiooni Itaaliasse tunduvalt piirata, siis praegune vasakvalitsus tegutseb ilmselgelt täpselt vastupidise eesmärgiga.

Selle aasta kahe esimese kuuga on Itaaliasse saabunud juba 2553 migranti, veebruaris sisenes riiki illegaalselt 1211 migranti, samas kui aasta varem, Matteo Salvini siseministriks olemise ajal, õnnestus Itaaliasse pääseda vaid 60 migrandil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Il Giornale andmetel on 2020. aasta alguse arvud isegi veidi suuremad kui 2018. aasta jaanuari ja veebruari omad, s.t enne Salvini siseministriks saamist ning piirikontrolli tõhustamist. Kokku saabus 2019. aasta jaanuaris ja veebruaris Itaaliasse kõigest 262 illegaali, seega on 2020. aasta samal perioodil saabujaid 948% rohkem.

2019. aasta septembris Itaalias võimule tulnud uue vasakvalitsuse, kuhu kuuluvad Viie Tähe Liikumine ja Demokraatlik Partei (PD), ajal on illegaalsete migrantide arv igakuiselt aina suurenenud. PD on avalikult teatanud, et nende eesmärk on loobuda kõigist Salvini poolt kehtestatud illegaalset migratsiooni piiravatest ja turvalisust tagavatest meetmetest. PD parlamendiliige ja Itaalia endine siseminister Marco Minniti teatas: „Need meetmed tuleb täielikult ära muuta, kuna need on toonud endaga pideva ebakindluse. Selline eesmärk on meile kohustuslik: me peame muutuma taas lahkeks ja taastama humanitaarkaitse.”

Isegi koroonaviiruse kiire levik Itaalias ei ole takistanud PD-l massilise migratsiooni jätkuvat mahitamist, kuigi migrante vedavad nn vabaühendused on juba jõudnud kaevata selle üle, et migrante on hakatud koroonaviiruse tõttu karantiini panema. Organisatsioon Piirideta Arstid on nõudnud, et Itaalia valitsus lubaks oma sadamasse migrandilaeva Ocean Viking ja võimaldaks organisatsioonil jätkata uute migrantide üles korjamist Liibüa rannikuvetest. „Kui Covid-19 Itaaliasse jõudis oli Ocean Viking mõnda aega karantiinis ja järgis kõiki ettekirjutusi. Ent viis päeva kestnud blokaadi järel on saanud selgeks, et selliseid karme nõudmisi kohaldatakse ainult humanitaarabi laevadele,” teatas Piirideta Arstide esindaja.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused