Salvini: narkourgasteks kujunenud immigrantide ööpoed tuleb sulgeda

Rubriik Maailm On
©Scanpix
Matteo Salvini

Itaalia siseminister Matteo Salvini tuli välja korraldusega sulgeda õhtuti hiljemalt kella 21-00-ks kõik väikesed nn etnilised poed, mida tavaliselt peavad Aasiast või Aafrikast pärit immigrandid.

Seda põhjusel, et sellised poed on sageli seotud narkoäri ja kuritegevusega. The Telegraph vahendab, et Salvini tahab esitada parandusettepaneku parlamendis arutelu all oleva julgeolekueelnõu kohta. „(Tuleb parandus) selle kohta, et väikesed etnilised poed peavad olema suletud õhtuti kella 21-ks. Need poed on muutunud narkodiilerite ja kurjategijate kohtumispaikadeks,“ kirjutas Salvini Facebookis. Tema sõnul ei ole tegemist immigrantide äritegevuse vastu suunatud sammuga, vaid sooviga piirata teatud ühiskonnavaenulikku tegevust väikeste poodide sees ja juures.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viimastel aastatel on avatud Itaalia suurlinnades sadu väikeseid mini-marketi tüüpi poekesi, enamasti Bangladeshi päritolu immigrantide poolt.

Salvini ettepaneku peale tõusis loomulikult suur hädakisa nii Itaalias kui mujal. Ühtse segarahvastikuga euroimpeeriumi apologeedi Guy Verhofstadti sõnul olevat tegu rassismiga, mis püüab end varjata patriotismimaski taha. „Salvini lõhestab ohtlikult Itaaliat, et varjata Liiga suutmatust viia ellu oma valimislubadusi,“ teatas Verhofstadt. Salvini ja tema juhitud Liiga üheks valimislubaduseks oli vähendada Aafrikast Itaaliasse saabuvate migrantide arvu ja saata maalt välja illegaalsed immigrandid.

Itaalia parlamendis lugemisel olev julgeolekueelnõu hõlmab muuhulgas ka näiteks rangemaid meetmeid humanitaarkaitse saamiseks migrantidele ja eitava vastuse saanud asüülitaotlejate deporteerimise korra lihtsustamist. Eitava vastuse saavad kõik migrandid või asüülitaotlejad, kelle kohta on olemas kahtlus, et tegemist ühiskonnale ohtlike isikutega või kes on juba pannud toime kuriteo.

Allikas: The Telegraph 

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused