Salvini: nn päästelaevade käimine läbi Itaalia vete kahjustab Itaalia riigi korda ja julgeolekut!

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Matteo Salvini

Itaalia siseminister Matteo Salvini asus esmaspäeval senisest jõulisemalt piirama nende heategevuslaevade tegevust, kes päästavad Liibüa ranniku lähistel migrante ja neid Itaaliasse toovad.

“Sadamad on olnud ja püsivad suletud,” lausus Salvini Twitteris, kui tema kantselei väljastas kaheksaleheküljelise juhise päästeoperatsioone käsitlevate seaduste kohta. Dokumendis räägiti reeglitest, mida mõned abilaevad on ministeeriumi hinnangul rikkunud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Salvini, kes juhib immigratsioonivastast erakonda Põhjaliiga, on korduvalt öelnud, et Itaalia veed on vabaühenduste päästelaevadele suletud. Otsuse järel on mitu sellist laeva jäänud koos üleskorjatud migrantidega merele lõksu.

Kuigi siseminister tunnistas juhises, et eluohtlikus olukorras inimeste päästmine on “prioriteet”, hoiatas ta ühtlasi, et rahvusvahelisi, Euroopa ja riiklikke päästeseaduste rikkujaid tuleb karistada.

“Lisaks ei tohi kahe silma vahele jätta… tõelisi riske, et migrantide rühmades võivad end peita terroristlike tegevustega seotud üksikisikud,” lausus Salvini.

Päästelaevade käimine läbi Itaalia vete “kahjustab Itaalia riigi korda ja julgeolekut”, lisas ta.

Juhis väljastati mõni tund pärast seda, kui üks Itaalia heategevuslaev päästis Liibüa ranniku lähistel Liibüa rannavalve nina alt 49 inimest ning palus seejärel luba migrantide Itaalias maale aitamiseks.

Rooma on kritiseerinud ka vabaühenduste laevade katseid peatada migrantide tagasiviimist sõjas Liibüasse, mis ei ole inimõigusorganisatsioonide hinnangul turvaline riik.

“On juhtunud, et laevad… on abistanud migrante Itaalia-välistes otsingu- ja päästeoperatsioonide piirkondades ning eiranud võimekate otsingu- ja päästevõimude korraldusi,” ütles Salvini juhises.

Laevadel, mis päästavad migrante Vahemerel Liibüa vastutusalas või operatsioonide käigus, mida pole Roomas asuva juhtimiskeskusega koordineeritud, pole õigust otsida Itaaliast turvalist sadamat, lausus samuti asepeaministrina töötav Salvini.

Tema sõnul rikkusid inimesi omal algatusel päästnud ja seejärel Euroopa poole teele asunud laevad rahvusvahelist mereõigust.

Lisaks kritiseeris Salvini ka abilaevu selle eest, et nad seilavad Itaaliasse, mitte kuhugi mujale.

“Itaalia rannik pole päästeoperatsioonide puhul ainus võimalik maabumispaik, arvestades, et Liibüa, Tuneesia ja Malta sadamad suudavad anda piisavat logistilist ja tervisealast abi… ning on meremiilide arvestuses lähemal.”

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused