Savijalgadel ja poliitiliselt laetud süüdistused Marine Le Peni vastu kukkusid kokku

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Marine Le Penil on suured eeldused saada Prantsusmaa presidendiks.

Prantsusmaa Rahvusrinde juht Marine Le Pen, keda süüdistati viha õhutamises, mõisteti kohtus õigeks.

Kuus aastat tagasi postitas Le Pen Twitteris kolm pilti ISIS-e kuritegudest, üks neist oli ka USA ajakirjaniku James Foley tapmisest pea maharaiumise teel. Le Pen ütles, et tegi need postitused pärast seda, kui üks teleajakirjanik võrdles tema parteid ISIS-ega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2018. aastal esitati Le Penile ja tema parteikaaslasele Gilber Collard’le süüdistus, kuna nad olid postitanud pilte, mis väidetavalt sisaldasid „vägivaldset sõnumit, mis õhutab terrorismile või pornograafiale või kahjustab tõsiselt inimväärikust ning mida võib näha mõni alaealine“.

Prantsusmaal on sellise kuriteo eest nähtud ette kas kolme aastane vanglakaristus või kuni 75 000 euro suurune trahv. Kohus mõistis nii Le Peni kui ka Collard’i teisipäeval õigeks, viidates väljendusvabadusele.

Le Peni advokaadi Rodolphe Bosselut’ nimetas otsust väga oluliseks võiduks. „Sest selle juhtumi puhul oli kaalul sõnavabadus,“ ütles ta ning lisas, et otsusega tunnistati täielikult tipp-poliitiku õigust väljendusvabadusele.

Le Peni positsioon enne järgmisel aastal toimuvaid Prantsusmaa presidendivalimisi on praegu väga tugev ja teda nähakse taas Emmanuel Macroni kindla vastaskandidaadina.

Islamiäärmuslus, millele Le Pen korduvalt tähelepanu on juhtinud, on Prantsusmaal suur probleem ja arutelu selle üle on taas teravalt fookusesse tõusnud. Möödunud kuul saatis hulk erusõjaväelasi Macronile kirja, milles hoiatasid presidenti riigi kaosesse langemise eest islamiriikidest toimuva massilise sisserände tõttu.

Le Pen oli üks esimesi poliitikuid, kes kirjale toetust avaldas. Uurimusküsitluste järgi toetab erusõjaväelaste muret ka enamik valijatest.

Alates 2015. aastal toimunud terrorirünnakust Charlie Hebdo toimetusele on džihadistid pannud Prantsusmaal toime hulgaliselt kuritegusid. Hiljuti näiteks tappis Tuneesiast pärit mees Pariisis politseiniku. Terrorismivastase võitluse spetsialistide sõnul oli mees vadanud enne rünnaku toimepanemist islamistlikke propagandavideoid.

Allikas: The Daily Mail

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused