Seadusetus lokkab: üle La Manche’i väina püüdlevate migrantide hulk neljakordistus

Rubriik Maailm On
Migrandid Calais`is oma võimalust ootamas.

Prantsusmaad Suurbritanniat lahutava La Manche’i väina ületas või püüdis ületada eelmise aastal üle 9500 migrandi, ütlesid reedel Prantsuse ametnikud, lisades, et võrreldes 2019. aastaga oli katsetajaid neli korda enam.

Euroopasse jõudvad migrandid peavad Suurbritanniat ihaldusväärseks sihtkohaks ja usuvad, et see on nende parim võimalus leida varjupaik või elukoht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prantsuse mereametkonna kinnitusel oli 2020. aastal 868 migrantide katset veetee ületada, millelt tabati kokku 9551 inimest.

Kuus inimest suri ja kolm jäi kadunuks. Aasta varem suri teekonnal neli inimest ja kokku täheldati 203 kanali ületamist või selle ületamise kaset. Ka siis neljakordistus üritajate hulk varasema 2018. aastaga võrreldes.

Eelmise aasta novembris allkirjastasid Prantsusmaa ja Suurbritannia uue lepingu, et migrantide veetee suurema arvu patrullide, radarite ja droonide abil sulgeda.

Abiorganisatsioonide kinnitusel on praegu umbes tuhat migranti Prantsuse Calais’ sadama lähedal räpastes laagrites, kuhu politsei tihti telke maha võtma läheb. Selline elu on paraku migrantide endi valik.

Vabaühenduse Auberge des Migrants presidendi Francois Guennoci sõnul on inimsmugeldajad muutnud strateegiat ja tihti saadetakse korraga teele mitu paati lootuses, et nii õnnestub vähemalt mõnel neist avastamist vältida.

Samuti tõi Guennoc esile, et kuna väina aluses Eurotunnelis kasutatakse uut tehnoloogiat, millega veoautodesse peitunud migrandid üles leitakse, siis on ka see ohtliku veetee kasutajate arvu suurendanud.

La Manche inimkaubandus on Euroopale häbiks – illegaalsed migrandid saavad vabalt läbi terve kontinendi Inglise kanalini jõuda, elavad seal vabatahtlikult metslaslikku elu, valmistuvad politsei silme all seadusrikkumiseks (mida illegaalne piiriületus on) ja liberaalne maailm ei suuda (ega vist tahagi) neid takistada. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused