Selgusid üheksa inimest, kes jahivad Kaljulaidi kõrval OECD peasekretäri kohta

Rubriik Maailm On
OECD logo

Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) avalikustas esmaspäeval kümne juhikandidaadi nime, kelle seas on ka Eesti riigipea Kersti Kaljulaid. Praeguse peasekretäri Angel Gurría ametiaeg lõpeb 2021. aasta mais ning uus juht alustab tööd 1. juunil.

Eesti presidendi ametiaeg lõpeb 2021. aasta oktoobris. Valituks osutumisel asub president Kaljulaid OECD peasekretäri ametikohale pärast oma ametiaja lõppu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kandidaadid tähestikulises järjekorras: Mathias Cormann (Austraalia) – Austraalia endine rahandusminister; Anna Diamantopoulou (Kreeka) – Kreeka endine haridusminister; Vladimir Dlouhý (Tšehhi) – Tšehhi endine tööstusminister; Philipp Hildebrand (Šveits) – Šveitsi keskpanga endine juht; Kersti Kaljulaid (Eesti) – Eesti Vabariigi president; Ulrik Vestergaard Knudsen (Taani) – OECD asepeasekretär; Michal Kurtyka (Poola) – Poola kliima- ja keskkonnaminister; Christopher Liddell (USA) – nõunik Donald Trumpi kabinetis; Cecilia Malmström (Rootsi) – endine Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik; William Morneau (Kanada) – Kanada endine rahandusminister

OECD on Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon, mis ühendab endas kõrgelt avatud turumajandusega demokraatlikke ja inimõigusi austavaid riike. Eesti liitus OECD-ga 2010. aastal. Organisatsiooni peakorter asub Pariisis. OECD liikmesriigid teevad tihedat koostööd, jagades oma kogemusi ning otsides koos lahendusi ühistele probleemidele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused