Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Senaator Rand Paul: Trumpi tagandamisprotsess on põhiseadusvastane nõiajaht, mis on läbikukkumisele määratud

27.01.2021
Senaator Rand Paul ennustab Trumpi tagandamisprotsessile haledat läbikukkumist. (Foto: Scanpix)

USA senaator Rand Paul algatas teisipäeval senatis hääletuse president Donald Trumpi tagandamisprotsessi seaduslikkuse üle. Hääletuse tulemus näitas, et 45 senati vabariiklast on Trumpi tagandamisprotsessi vastu ja peab seda põhiseadusega vastuolus olevaks.

Demokraadid alustasid mõne nädala eest kongressi esindajatekojas Trumpi tagandamisprotsessi, ent kuna Trump on nüüdseks ametist lahkunud, siis peavad paljud seda lihtsalt endise presidendi vastaseks nõiajahiks.

Rand Pauli sõnul tõestas 45 vabariiklase vastuhääl tagandamisprotsessile, et kahe nädala pärast toimuv protsess on juba eos läbikukkunud. „Kui sa juba hääletasid, et see [tagandamisprotsess] on ebaseaduslik, siis mismoodi sa enam hääletad süüdimõistmise poolt?“ ütles Paul ajakirjanikele. „See hääletus näitab, et asi on lõpetatud. Protsess on lõpetatud.“

Teisipäeva õhtul Fox Newsile antud intervjuus mainis Paul taas ka demokraatide topeltstandardeid. „Üks Bernie Sandersi toetaja tungis pesapalliväljakule ja peaaegu tappis Steve Scalice’i… aga keegi ei rääkinud midagi Bernie Sandersi tagandamisest. Maxine Waters [demokraadist esindajatekoja liige] tegi üleskutse: ’olge agressiivsed’; samuti Cory Brooker: ’kogunege vihastesse jõukudesse, me tahame, et te ründaksite nende restorane ja tekitaksite kaose’. See kõlab kangesti nagu viha õhutamine, aga keegi ei räägi Maxine Watersi tagandamisest, keegi ei räägi Bernie Sandersi tagandamisest või Cory Bookeri tagandamisest.“ Ta lisas, et tegemist on ülima silmakirjalikkuse ja topeltstandarditega, mida tuleb paljastada.

Paul mainis, et ka ülemkohtuniku puudumine muudab kogu protsessi ebaseaduslikuks. Nimelt keeldus ülemkohtunik John Roberts protsessi juhatamast, kuna Trump ei ole enam president.

„Ametist tagandamine tähendab ametist tagandamist, ent süüdistatu on juba ametist lahkunud,“ ütles Rand Paul oma kõnes senati ees. Ta mainis ühtlasi, et Trumpi ametisttagandamise protsess senatis oleks „ühtsuse antitees“, seda riigis, kus inimesed proovivad ületada aastaid kestnud parteilist lõhestamist.

Senati demokraatide juht Chuck Schumer omakorda väitis, et põhiseaduse eksperdid on selles küsimuses juba lükanud Pauli argumendid ümber ja et põhiseaduse artikli 1 lõike 3 kohaselt on võimalik takistada ametist tagandamise protsessiga kõrgete riigiametnike tagasivalimist ametisse.

Kongressi esindajatekoda hääletas Trumpi ametist tagandamise poolt 13. jaanuaril.

Allikas: Fox News