Separatismi käsitlus Brüsseli moodi: Kataloonia — paha, Šotimaa — hea, Tiibet — olgu vait!

Maailm,
Šotimaa
©AFP Photo/Scanpix
Šotimaa

Üht sündmust võib kujutada mitmeti, kui vaadata seda oma ideoloogilise nurga alt, ja erandiks pole ka šotlaste vabadusvõitlus.

Kümned tuhanded inimesed avaldasid laupäeval Glasgows meelt Šotimaa iseseisvuse toetuseks. Politsei hinnangul osales viiekilomeetrisel rongkäigul Kelvingrove´i pargist linna idaosas asuvasse Glasgow Greeni parki umbes 35 000 inimest. Ürituse “Kõik ühe lipu all” korraldajad hindasid osalejate arvuks 60 000, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Šotlaste iseseisvusvõitlus on läbi ajaloo inspireerinud paljusid kirjanikke, luuletajaid, kunstnikke ja filmitegijaid. Veel 2014. aastal aga kujutas Euroopa Liidu peavoolumeedia Šotimaa tollast iseseisvusreferendumit pahade separatistide halva üritusena, nagu seda tehakse praegu Kataloonia puhul. Asi oli selles, et tollal polnud veel Brexitist juttugi, siis võis rahvahääletust negatiivsena kajastada, sest see lõhkus tollast Euroopa ühtsust.

Nüüd on asjad muutunud, Suurbritannia on Euroopa Liidust lahkumas ja ühtäkki on EL-i propagandale separatism üliarmsaks saanud — tahtsid ju šotlased Brexiti hääletamisel 55%-ga Euroopa Liitu jäämist. Kuna nad on lubanud lahkulöömise korral ka EL-i jääda, siis toetavad Brüssel ja massimeedia ühtäkki separatiste, keda nad Kataloonia puhul kogu hingest vihkavad, Tiibeti puhul aga eelistavad üldse vaiba alla pühkida.

Nii ongi kujunenud välja valem: separatism Šotimaal — hea; separatism Kataloonias — fuih! Sama liini jätkab ka Eesti rahvusringhääling, kes tõestab uudises kogu hingest, kui palju šotlased Brexitiga kaotaksid. Kaksikmoraal lokkab poliitikas ja meedias täiega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused