Sirgeseljaline Ungari näitas rahumarsil oma jõudu, Viktor Orban hoiatas Euroopat huku eest

Ungari rahumarssUngari rahumarss

Neljapäeval tähistas Euroopa üks sirgeseljalisemaid riike Ungari 1848. aasta revolutsiooni 170. aastapäeva suure rahumarsiga, mis kujunes sel aastal rekordiliseks: vaatamata vihmale tuli Budapestis tänavatele umbes 500 000 inimest, kes väljendasid oma toetust peaminister Viktor Orbánile.

Ungari jaoks on see päev ülimalt eriline ja traditsiooniliselt korraldavad mõlemad pooled koos oma toetajatega poliitilisi aktsioone. Erinevad opositsiooniparteid kogusid kokku paar tuhat osalejat. Päeva põhisündmuseks oli vaieldamatult rahumarss, millega näidati rahvusmeelse Ungari võimsust nii vastasrinnale kui ka Brüsseli-meelsele Euroopale.

Peaminister pidas kolm nädalat enne parlamendivalimisi oma poolehoidjatele kõne, milles ta tervitas kõiki rahumarsil osalejaid, eriti sadu poolakaid, tuletades meelde tugevaid ja iidseid sidemeid, mis ühendavad Poolat ja Ungarit. Viktor Orbani sõnul on ühe riigi tugevus garantii ka teisele. “Tänavune rahumarss pole mitte ainult rahvuslik püha, vaid ka toetus Poolale,” lausus ta.

“Valimised kolme nädala pärast on hääletus riigi tuleviku üle,” rääkis Orban, tuletades meelde, et kolmkümmend aastat on tema partei Fidesz ja selle pooldajad pidanud mitmeid olulisi võitlusi, kuid “peamine võitlus on veel tulemas”, sest tema sõnul tahavad võõrad ungarlastelt riiki ära võtta.

“Nad tahavad, et me annaksime riigi oma vabast tahtest teistele, võõrastele, kes ei räägi meie keelt, ei austa meie kultuuri, meie seadusi ja meie eluviisi, vaid tahavad seda enda omaga asendada, et tulevikus poleks siin meile ja meie järeltulijatele kohta. Ja see ei ole liialdus,” ütles Ungari peaminister, esitledes olukorda Lääne-Euroopas Ungari vastandina.

“Need, kes ei lõpeta sisserännet piiril, on kadumas,” nentis Orban, lisades, et välisjõud rahvusvahelise globalismi näol püüavad ennast 8. aprilli valimiste kaudu kehtestada. “Nii et me ei soovi lihtsalt valimistel võita, vaid meie tulevikku kindlustada,” lisas peaminister. Tema sõnul on Euroopa jõudnud kriitilisse punkti, kus vastakuti on miljonid patriootilised inimesed ja globalistlikud jõud eesotsas rahvusvahelise eliidiga, kes korraldavad massilist ümberasumist, hävitamaks Euroopa traditsioonilist elulaadi.

“Tegu on rahvusvahelise võrgustikuga, mis on organiseeritud tõeliseks impeeriumiks, seda toetab peavoolumeedia, välisriikide konsortsiumid ja kohalikud oligarhid, kinnimakstud aktivistid ja agitaatorid, rahvusvaheliste spekulantide poolt rahastatavad valitsusvälised organisatsioonid, mida esindab ka George Soros — see on see maailm, mille vastu me peame võitlema, et säilitada oma riik ja rahvas. ”

“Euroopasse tulevad kümned ja kümned miljonid inimesed Aafrikast ja Lähis-Idast, Lääne-Euroopa aga on selle tagasilükkamisel passiivne,” hoiatas Viktor Orbán Euroopat siia voolava Aafrika demograafilise invasiooni eest. “Brüssel ei kaitse Euroopat,” nentis Orbán, rõhutades Euroopa Liidu toetust sellisele sisserändele.

“Nagu meie esiisad on õigesti öelnud, pole me argade inimeste riik, sellistel pole meie seas kohta,” lausus Orban. “Me oleme alati võidelnud ja alati lõpuks võitnud. Me oleme võitnud Türgi sultanit ja tema janitšare, oleme loobunud Habsburgide keisrist ja tema sõduritest, Nõukogude impeeriumist ja tema vasallist Budapestis ning nüüd saame lahti ka George Sorosist ja tema võrkudest!”

Lõpetuseks tuletas Ungari peaminister noortele meelde, kui oluline on kodumaa olemasolu. “Noored, riik vajab teid, tulge meiega võitlema, nii et sel päeval, kus te vajate riiki, oleks see alati teie jaoks olemas!” Kõne lõpetuseks lauldi rahvushümni.

Kommentaarid