Sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort: terrorioht Euroopas on jätkuvalt kõrge

Maailm,
- Updated

Sisejulgeolekupoliitika asekantsleri Erkki Koorti sõnul on terrorismioht Euroopas jätkuvalt kõrge.

„Viimane vahejuhtum leidis aset alles teisipäeva hommikul Brüsselis, kus ostukeskusejuurde tuli mees, kes väitis end kandvat pommivööd. Õnneks osutus seekordne hoiatus valehäireks,“ kommenteeris ta.

Brüsselis toimunud sisejulgeolekualase operatiivkoostöö alalise komitee (COSI) kohtumise üheks peateemaks oli ATLAS – Euroopa Liidu eriüksuste võrgustik. „Terrorirünnakute puhul reageerivad esimesena reeglina politsei eriüksused,“ selgitas Erkki Koort. „Kuna terrorism ei tunne riigipiire, peavad eri riikide eriüksused suutma vajadusel ühte sammu astuda. Selleks ongi loodud Euroopa Liidu eriüksuste võrgustik ATLAS,“ lisas ta.

Asekantsleri sõnul sisendab kindlust teadmine, et iga liige võib vajadusel ATLASe kaudu partnerriikide eriüksustelt abi paluda ja seda ka saada. „Üksi olles võivad ka suurema riigi käed lühikeseks jääda. Seda enam, et Euroopa lähiümbruses toimuvad konfliktid jäävad mõjutama EL-i turvalisust pikemaks ajaks,“ lausus ta.

„Kui tahame kriisiolukordi võimalikult kiiresti ja ohutult maandada, peame neidsamu olukordi läbi mängima,“ sõnas Koort.

ATLAS võrgustiku viimane rahvusvaheline terrorismisvastane õppus ATHOS toimus möödunud aasta sügisel Eestis. Toonase õppuse eesmärgiks oli ulatusliku pantvangikriisi lahendamine, et harjutada üksuste koostööd ja vahetada taktikalisi kogemusi. Õppusel osales pea 150 inimest Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Soomest, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused