Siseminister Horst Seehoferi surve Angela Merkelile piirikontrolli tõhustamiseks kasvab, käiku läks ultimaatum

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Saksamaa siseminister Horst Seehofer on mees, kes astub avalikult välja Merkeli poliitika vastu.

Saksamaal kokkuklopsitud valitsuskoalitsioon on haige, sest mõned selles osalevad poliitilised jõud ei toeta enam Merkeli avatud uste poliitikat, vaid nõuavad tõhusamat piirikontrolli.

Saksa siseminister Horst Seehofer andis esmaspäeval kantsler Angela Merkelile kaks nädalat, et leida üle-euroopaline lahendus asüülitaotlejate tulva lõpetamiseks ning hoiatas, et vastasel juhul annab ta piirivalvele korraldusele migrandid tagasi saata, edastas uudisteagentuur DPA.

Seehoferi Kristlik-Sotsiaalne Liit (CSU) toetas ühehäälselt ministri üleskutset anda Merkelile kokkuleppe saavutamiseks aega Euroopa Liidu 28.-29. juuni tippkohtumiseni. DPA teatel nõustus Merkel ettepanekuga.

“Sellest, kuidas Saksamaa käitub, sõltub Euroopa koospüsimine,” olevat Merkel osalenute sõnul öelnud Berliinis toimunud Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) juhtkonna kohtumisel. CSU ja CDU moodustavad koos Sotsiaaldemokraatliku Parteiga (SPD) Saksa valitsuskoalitsiooni.

Seehofer nõuab nimelt piiripolitseile õigust lükata tagasi isikuttõendavate dokumentideta migrandid ja need, kes on registreeritud juba mõnes teises Euroopa Liidu riigis.

Merkel on selliste sammude vastu, sest kardab, et see nõrgendab Euroopa Liitu. Ta ütles esmaspäeval, et peab järgmise kahe nädala jooksul teiste EL-i riikide juhtidega rände küsimuses läbirääkimisi ja teatab oma erakonnale nende tulemustest 1. juulil. Samas rõhutas ta, et kokkuleppele jõudmiseta ei hakka Saksamaa “automaatselt” asüülitaotlejaid tagasi saatma.

Saksa valitsus peab Merkeli sõnul teiste riikidega kõnelusi enne 28.-29. juuni Euroopa Ülemkogu ning selle ajal. Seehofer aga ütles samas ajalehe Bild pühapäevalehele: “Mitte keegi CSU-s ei ole huvitatud kantsleri kukutamisest… ega valitsuse õhkulaskmisest.” Mis võib olla õige, aga ei pruugi seda olla.

Väidetavalt olevat Horst Seehofer öelnud oma erakonnakaaslastele Merkeli kohta: “Ma ei saa selle naisega enam koos töötada!”, vahendab Objektiiv.

Angela Merkel on oma poliitilise joonega üsna ummikusse jooksnud, kusjuures on tal Seehoferi nõudmist raske aktsepteerida – massiimmigratsiooni vastu olevad inimesed ja erakonnad süüdistavad teda nagunii kaose tekitamises, piirikontrolliga nõustumine aga võtaks talt ka pagulaslembeliste sakslaste toetuse.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused