Siseminister Mart Helme vestles Ungari kolleegi Sándor Pintériga rändekriisi teemal

Rubriik Maailm On
- Updated
©UU
Siseminister Mart Helme Ungari piiril.

Siseminister Mart Helme teisipäevasel kohtumisel Ungari siseministri Sándor Pintériga oli üheks peamiseks arutluse teemaks migratsioonikriis.

Ungari pool andis ülevaate 2015 aasta rändekriisi kogemusest, kuidas suure hulga saabunud migrantidega hakkama saadi. 300 000 inimest tuli üle piiri ning tekkis kriitiline olukord, mille kontrolli alla saamiseks tuli kiiresti reageerida ning selle tõttu püstitatigi piiritara.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siseminister Mart Helme rääkis Eesti kogemusest üha kasvava migratsiooniga, kus meile saabutakse ennekõike ida suunalt.

Ungarlased tundsid huvi Eesti e-riigi ja e-residentsuse lahenduse vastu, millest siseminister ka neile ülevaate andis.

Samuti kerkis päevakorda 5G temaatika, kuna mõlemal riigil on lähiajal vaja selles osas vastu võtta otsused, kuidas edasi minna.

Siseminister esitas oma Ungari kolleegile vastukülaskäigu kutse.

Kohtumisel CEPOL (Euroopa Liidu Õiguskaitsekoolituse Amet) peadirektor Detlef Schröderiga tutvustati siseminister Mart Helmele CEPOL tegevusi ja tulevikuväljakutseid.

Teemadena arutati Euroopa sisejulgeoleku tuleviku ja sellega seotud koolituse vajaduste üle. CEPOL tõi välja üha kasvava vajaduse küberkuritegevusega seotud kompetentsi järele mispuhul on loodud Cybercrime Academy. Mart Helme tänas CEPOL-i senise koostöö eest ning tunnustas CEPOL kvaliteetset õpet.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused