Siseminister Matteo Salvini: vabaühenduste laevad näevad Itaaliat ainult postkaardilt

Maailm,
©AP/Scanpix
Miks ei taha need elujõus mehed midagi oma kodumaa heaks teha?

Tundub, et migrandikorjelaevadel läheb Vahemerel aina raskemaks.

Hispaania heategevusorganisatsiooni Proactiva Open Arms teatel toimetatakse nädalavahetusel Vahemerelt päästetud ligi 60 migranti Hispaaniasse. Organisatsiooni andmeil peaks alus sinna saabuma kolmapäeval.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Itaalia siseminister Matteo Salvini reageeris teatele nende üleskorjamisest kiiresti, öeldes: “Lähim sadam on Malta, organisatsioon ja lipp on Hispaania omad. Nad võivad unustada tuleku mõnda Itaalia sadamasse.”

Salvini väitis laupäeval, et Hispaania päästelaev oli võtnud migrandid Liibüa otsimis- ja päästetsoonis pardale enne, kui sealsed alused oleksid jõudnud tegutseda.

Hispaania laeva kapten Marco Martinez aga teatas, et ta informeeris Roomas baseeruvat merepääste koordineerimiskeskust ja tal paluti helistada Liibüa merendusametnikele, kes aga ei vastanud telefoni ega raadio teel. Ametnikud Roomas ütlesid seejärel kaptenile, et too otsustagu ise, kas ta korraldab päästeoperatsiooni või mitte.

Immigratsioonivastane siseminister Matteo Salvini teatas reedel, et Itaalia sadamad ei luba kogu suve vabaühenduste päästealustel randuda ega isegi tankida. “Valitsusvälised organisatsioonid näevad Itaaliat ainult postkaardilt,” sõnas ta. “Nagu meie sõjavägi mulle ütles, lisaks liibüalastele aitavad ka vabaühendused teadlikult või teadvustamata inimsmugeldajaid.”

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk on kutsunud päästelaevu samuti korrale. “Me saatsime selge sõnumi kõigile Vahemerel tegutsevatele laevadele, ka vabaühenduste omadele, et nad peavad asutama seadust ega tohi takistada Liibüa rannavalve operatsioone,” ütles ta. Väidetavalt lülitavad nn päästelaevad oma transpondrid välja, et ei saaks tuvastada, kust nad oma musta lasti peale võtsid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused