Sisserändajatest tulvil Suurbritannias vägistatakse ja välgutatakse nuge üha rohkem

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Suurbritannia muutub üha kriminaalsemaks. Pilt on illustratiivne.

Suurbritannias on viimase viie aasta jooksul pea kahekordistunud rongides toime pandavate seksuaalrünnakute arv. Suurem osa kurjategijatest pääseb aga karistuseta.

Hiljuti avaldatud statistika kohaselt raporteerisid 2018. aastal nii reisijad kui ka rongisaatjad 2628 seksuaalrünnaku juhtumist, mis on pea poole võrra rohkem 1402 juhtumist viis aastat tagasi. Siia alla on arvatud vägistamine, käperdamine, enesepaljastamine ja muud nn ebasündsad ahistamisjuhtumid. Mirror kirjutab, et keskmistelt teatatakse päevas seitsmest juhtumist, aasta jooksul langes rünnaku ohvriks ka 215 last.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hoolimata seksuaalsete ahistamiste üha suuremast levikust, on selles kuriteos süüdimõistetu arv jäänud pea muutumatuks. Möödunud aastal jõudis politseisse teatatud rünnakutest kohtusse vaid 402, mis on kõigest veidi enam kui 2014-2015 aastal, mil see arv oli 380.

Naistevastase vägivalla vastu võitleva ühenduse End Violence Against Women Coalition avalike suhete juhi Andrea Simoni sõnul ei piisa ainult inimeste julgustamisest politsei poole pöörduma. „Lisaks sellele on meil vaja ka efektiivselt tuvastada kurjategijad ja nad peatada.“

Londoni transpordi esindaja sõnul pannakse seksuaalrünnakuid rohkem toime päeva ajal, pikemate ja rahvarohkemate reiside käigus. Opositsioon süüdistab aga praegust valitsust selles, et rongidest on eemaldatud turvatöötajad.

Seksuaalrünnakud ei ole aga ainus kasvavas trendis kuritööliik Suurbritannias. Viimastel aastatel on massiliselt sagenenud ka noarünnakute arv kogu riigis.

Allikas: Mirror, Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused