Sitke võitlus taastepaketi pärast Soome Eduskunnas jätkub

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Soome parlament.

“Soome parlament – Eduskunta – pidi ELi taastepaketi heakskiitmise või tagasilükkamise üle hääletama kolmapäeval, 12. mail.

Parlamendi põhiseaduskomisjoni hiljutise otsuse kohaselt on tegemist niivõrd tähtsa küsimusega, mis delegeerib suure osa Soome enesemääramisõigusest Euroopa Komisjonile, et selle heakskiitmiseks on vaja mitte lihthäälteenamust, nagu tavalisemate küsimuste puhul, vaid jaatav otsus nõuab kaht kolmandikku parlamendisaadikute häältest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlissoomlased võtsid kasutusele venitamistaktika. Küsimuse aruteluks registreerisid nad nii palju sõnavõtte, et Eduskunna teisipäevane istung venis hommikutundidele välja ning parlamendi esimees Anu Vehviläinen lõpetas istungi alles kella poole viie paiku. Mille peale Põlissoomlaste rahvasaadik Sebastian Tynkkynen talle solvunud säutsu saatis, et kuidas nii, miks te istungi lõpetasite, meil on veel palju kõnesid pidamata.

Täna, 13. mail, on Soomes riiklik püha – helatorstai ehk taevaminemise püha. Arutelu jätkub kas reedel või siirdub hoopis järgmisse nädalasse.

Asja mõte tundub olevat selles, et kaks taastepaketi kõige innustunumat eestvõitlejat, peaminister Sanna Marin ja euroopaminister Tytti Tuppurainen, istuvad kodus pärast reisi Portugalis toimunud ELi riigijuhtide kohtumisele. Põlissoomlaste eesmärk on sundida just neid parlamendisaadikute ette astuma ning opositsiooni küsimustele vastates valgustama seiku, mida seni kõigest väest on püütud maha vaikida.

Tegemist on üsna harvaesineva juhtumiga. Eelmine kord, kui Eduskunnas on sellist venitamistaktikat rakendatud, oli aastal 1994, kui selle eestvedajaks oli Paavo Väyrynen. Tookord oli tegemist ELi liikmeks astumisega ja venitamisega õnnestus Soome otsust edasi lükata nii kauaks, kui Rootsi oma jaatava otsuse ära tegi.

Eesti peavoolumeedias valitseb sellel teemal kõrvulukustav vaikus. Taastepaketi vastu võitlemine näikse sallivusvihkajatele äärmiselt ebameeldiv teema olevat.

Paul Oja, Uued Uudised Soomest

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused