Slaavi massiimmigratsioon läheb lahti – ukrainlased tohivad Baltikumi lihtsustatult külastada

Maailm,
©ZUMAPRESS.com
Ukrainlased on eestlastele sõbrad, keda me alati nende võitlustes toetame, kuid mitte Eestisse massiliselt tulevate migrantidena.

Uuest aastast kehtib ukrainlastele Eesti külastamisel lihtsustatud kord, kus nad saavad siia tulla vaid siseriikliku ID-kaardiga.

Alanud aastal aga pääsevad ukrainlased siia välispassideta, ainult siseriikliku ID-kaardiga, kirjutab venekeelne Postimees, toetudes Ukraina siseministeeriumi pressiesindusele ja väljaandele Kommersant.

“ID-kaardiga saab ilma välispassita külastada Türgit, Gruusiat ja Katari ning lähiajal lisanduvad sellesse nimistusse ka Balti riigid,” teatatakse Ukraina siseministeeriumi avalduses.

Aasta lõpus kirjutas Eesti meedia sellest, et aastaga anti välja 22 000 ajutist tööluba, kuid need on alles õied – viljad alles hakkad tulema, kui ukrainlaste mass siia valgub ja vene keele esiplaanile seab.

Tööload anti siseministeeriumi teatel välja valdavalt Ukraina, Venemaa, Valgevene ja Moldova kodanikele. Nüüd aga muutub ukrainlastele sissepääs veelgi lihtsamaks ja Eesti rahvusreeturlikud ettevõtjad saavad orjaturu pärani lahti. Või nagu kirjutab üks inimene Uutele Uudistele: “Kas see tähendab nüüd seda. et upume sellesse massi ära ja Tööandjate Keskliit ruigab rõõmust?”

Tuhandeid võõrtöölisi töötab Baltikumis illegaalselt. See näitab, et kasumiihas ettevõtjaid ei saa seaduskuulelikus pidada ja nüüd, kus ukrainlased saavad vabamalt liikuda, kasvab seadusrikkumiste arv veelgi.

Ukraina siseminister Arsen Avakov teatas, et riigi migratsiooniteenistus on ukrainlastele laiali jaotanud juba üle viie miljoni ID-kaardi. 2018. aasta jooksul vormistasid Ukraina kodanikud 4,7 miljonit biomeetrilist välispassi.

Kõik see tähendab massilist väljarännet, sealhulgas Baltikumi. Niigi sadade tuhandete endise NLiidu migrantide ning laialdase venekeelse keskkonna aastatepikkuse olemasolu tõttu tähendab see vähemalt Lätis ja Eestis põlisrahvale demograafilist katastroofi. Poola on juba kahetsenud ukrainlaste massilist sissevedu, sest nendega on kaasnenud arvukalt seadusrikkumisi.

Kõige selle taustal tundub irvitamisena president Kaljulaidi ja Riigikogu esimehe Nestori jutt sellest, et eesti keel olevat kaitstud.

Eestlastele on ukrainlased sõbrad, kuid seda vaid siis, kui nad pühenduvad oma Ukraina ülesehitamisele – massimigratsiooni võtmes me neid sõpradena võtta ei saa!

Allikas: venekeelne Postimees

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused