Slovakkia lükkas hukatusliku rändepakti tagasi

Maailm,
©AFP/Scanpix
Slovakkia on järgmine paktivastane riik.

Slovakkia teatas pühapäeval, et ei ühine järgmisel kuul vastu võetava ÜRO ränderaamistikuga, millest keeldumisest on juba teatanud mitu Euroopa riiki ning USA ja Austraalia.

Peaminister Peter Pellegrini ütles pühapäeval Brüsselis, et Slovakkia ei toeta “seda ÜRO pakti Marrakechis mingil viisil ega nõustu sellega”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Slovakkia ei ole nõus, et pole vahet seadusliku ja ebaseadusliku rände vahel. Me peame majanduslikku migratsiooni ebaseaduslikuks, kahjulikuks ja julgeolekut ohustavaks”, märkis ta.

Peaminister lisas, et kuivõrd ükskõik millise Slovakkia esindaja osalus tähendab automaatselt ühinemist Marrakechi paktiga, siis ei esinda keegi, sealhulgas ka välisminister Miroslav Lajčák Marrakechis Slovakkiat. ÜRO pakti toetav Lajčák on öelnud, et paneb ameti maha, kui Slovakkia otsustab dokumenti mitte toetada.

Pakti on juba tagasi lükanud USA, Ungari, Austria, Tšehhi, Poola ja Austraalia ja Bulgaaria, paljud riigid on seda samuti teha lubanud, kuid pole ametlikku avaldust teinud. Mitmete riikide parlamentides käivad ägedad vaidlused pakti toetajate ja vastaste vahel, sealhulgas ka Saksamaal, Belgias ja teistes Lääne-Euroopa maades. Venemaa on seevastu pakti poolt.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused