Slovakkia peaminister Fico Brüsselile: islamigetod Ida-Euroopas läbi ei lähe

Jaanuari lõpus toimunud Visegradi (Tšehhi, Ungari, Poola, Slovakkia) riikide kohtumise järgselt kinnitas Slovakkia peaminister Robert Fico kindlameelselt, et ei luba moslemikogukondade tekkimist Slovakkiasse ja laiemalt kogu Ida-Euroopasse.

„Kogu Euroopa elab migratsiooni tähe all ja ma kardan, et see teema mõjutab lähitulevikus ka Slovakkiat. Seetõttu on äärmiselt tervitatav, et Visegradi riikidel on migratsiooni teemal nii kindel seisukoht. Esiteks, Visegradi riigid ei nõustu kohustuslike migratsioonikvootidega. Me kõik oleme ühel nõul, et migratsiooni defineeriv element on majandusliku iseloomuga,“ ütles Fico.

Fico märkis, et Visegradi grupi peaministrid olid kõik ühel meelel selles, et kui tulevikus võetakse vastu mingeid Euroopa Liidu otsuseid, siis peavad otsusega nõustuma kõik EL-u liikmed ühel häälel. „Korduda ei tohiks see, mis juhtus kohustuslike migratsioonikvootidega, kus otsus võeti vastu enamushääletusena siseministrite tasandil. Oma tänases ühisavalduses ütleme me selgelt, et on ju naeruväärne, kui peaministrid ning presidendid kohtuvad, võtavad vastu poliitilise otsuse ja siis siseministrid muudavad seda kvalifitseeritud häälteenamusega,“ rõhutas Fico.

Visegradi grupi peaministrid arutasid ka EL-i tulevikuga seotud küsimusi ning ühiselt leiti, et Visegradi riigid on EL-ile suureks lisandväärtuseks, seda nii majanduslikult kui ka kultuuriliselt.

Ungari peaministri Victor Orbani sõnul, tuleb EL ümberstruktureerida, sest Euroopa projekti algsed eesmärgid ei ole täidetud. Orban rõhutas, et Visegradi riigid on kindlalt euroopameelsed ja soovivad tugevat Euroopat, kuid mitte Euroopa Ühendriike, vaid sõltumatute rahvusriikide Euroopat.

Allikas: NewsNow

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid