Slovakkia – riik, mis ei lase islamil jalule tõusta

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Islamivastane protesteerija Slovakkia naabermaal Poolas.

Slovakkia on viimane EL-i liikmesriik, kus puuduvad mošeed, sest poliitikud on peatanud varasemad katse neid ehitada – ollakse veendumusel, et islami mõju kasv on ohtlik.

Islam on riigis põlu alla pandud ja sel usukogukonnal  ei lasta suuremaks areneda. Riik ei tunnusta islamit religioonina ja seal on ainult paar tuhat moslemit. Islamit ei tohi koolides õpetada ja need moslemid, kes elavad riigis, ei ole ametlikult tunnustatud. Islamiusulised moodustavad vaid 0,1% elanikkonnast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2007. aastal muutsid poliitikud riigi seadusi nii, et religioonil oleks tunnustamise algatamiseks vaja 20 000 liikme allkirja. Aastal 2017 vajalike allkirjade arvu kahekordistati.

Moslemite jaoks tähendab ametliku tunnustamise puudumine seda, et neil ei tohi olla ametlikke religioosseid liidreid, nad ei tohi usuga seotud meelelahutusi ega koolitusi ega saada riigilt rahalist toetust.

Slovakkia poliitikud näevad islamis ohtu riigile ja sealsele kultuurile. “Islamiseerimine algab kebabiga ja Bratislavas on see juba käimas, nii et võib vaid ette kujutada, milline võiks olukord olla 5-10 aasta pärast,” ütleb parlamendisaadik Andrej Danko. Paljud slovakid seostavad islamit lapspruutide tõttu pedofiiliaga.

Üldteada on see, et mošee ehitamine hakkab kiiresti moslemite hulka kasvatama, suureneb sisseränne, moslemid hakkavad oma kultuuri peale suruma, imaamid muutuvad võimsamaks kui riigivõimud, ja edasi võetakse riigis poliitiliselt võim üle – islam tähendab alati vägivalda, mida näitavad Prantsusmaa, Belgia, Suurbritannia, Saksamaa ja paljude teiste maade kogemused.

Islamofoobiaks nimetatud protest pole kunagi pahatahtlikkus, vaid vastuseis ühele agressiivsele ja sallimatule religioonile. Maailma ainsaks islami täielikult ja ametlikult keelanud riigiks on Aafrikas asuv Angola.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused