Sloveenia on kindlalt koos Brüsseli diktaadi vastu seisvate Visegradi bloki riikidega

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Sloveenia peaminister Janez Janša Portugalis.

Äsja Euroopa Liidu Nõukogu eesistujaks saanud Sloveenia peaminister Janez Janša kinnitas Strasbourg’is Euroopa Parlamendi ees peetud kõnes, et toetab jätkuvalt Kesk-Euroopa liikmesriikide seisukohta, mille järgi tuleks võidelda illegaalse immigratsiooniga aktiivsemalt ja kaitsta paremini Euroopa välispiire.

Ühtlasi ütles Janša, et migrantide laialijagamine liikmesriikide vahel on võimalik vaid sellise mehhanismiga, mille on heaks kiitnud kõik riigid ja seda ei tohi suruda peale keskvõimu poolt sepistatud plaanide alusel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Janša rõhutas vajadust tugevdada koostööd Lääne-Balkani riikidega, kuna EL on kaotamas oma mõju sealses regioonis. Tema arvates on Bulgaaria, Rumeenia ja Horvaatia pidanud ootama EL-iga liitumist liiga pikalt. Janšat toetavad selles küsimuses ka Ungari ja Poola, kuid Brüssel on nimetatud riikide liitumise osas ettevaatlik, kuna pelgab ilmselt konservatiivsete häälte lisandumist Euroopa Liidu institutsioonidesse.

Sloveenia peaminister rääkis ka pidevalt vaidlusi tekitavast õigusriigi põhimõtte mehhanismist. Ta mainis, et õigusriigi põhimõtted peaksid olema liikmesriikides tagatud, kuid ühtlasi on vajalik konsensus „õigusriigi“ kontseptsiooni osas. Janša arvates tuleks sõnastada õigusriigi põhimõtted – ja see, kuidas on defineeritud nende põhimõtete rikkumine – sõltumatutes ja erapooletutes raamistikes.

Sloveenia eesistumise algus on olnud üsna konarlik. Kohtumisel Euroopa Komisjoni volinikega Ljubljanas näitas Janša fotoseeriat europarlamendi sotsialistide grupiga suhtlevatest Sloveenia kohtunikest. Janša arvates panevad sellised sidemed kahtluse alla kohtunike sõltumatuse. Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans pani Janša esitlust väga pahaks ja keeldus hiljem osalemast ühisfotol.

Terav kriitika ei takistanud Janšat näitamast järgmisel päeva pressikonverentsil videod vasakpoolsete ajakirjanike kallutatusest ja väärkäitumisest. Janša sõnul on peavoolumeedia topeltstandardid ilmselged ja konservatiivsed hääled sisuliselt vaigistatud. Ta kritiseeris teravalt ka nn aktivistidest ajakirjanikke ning viitas juhtumitele, kus ajakirjanikud on lahkunud töölt, et astuda aktiivsesse poliitikasse.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused