Sloveenia on kui Eesti koopia: isegi pandeemia olukorras takistab opositsioon paremvalitsuse tööd

Maailm,
- Updated
©ZP/Scanpix
Kuigi koroonaviirus möllab ka Sloveenias, ei lõpeta sealne vasakliberaalne opositsioon valitsuse kangutamist. Pilt on illustratiivne.

Sloveenias on asunud vasakliberaalne opositsioon nurjama äsja ametisse asunud parempoolse valitsuse tööd. Ühe Sloveenia preestri sõnul on tegemist justkui viienda kolonniga.

Sloveenia uus peaminister Janez Janša seisab koroonaviiruse tõttu silmitsi keerulise olukorraga, kuid opositsioon sellest ei hooli – nad kritiseerivad teravalt viiruse piiramiseks vastu võetud meetmeid ning ignoreerivad valitsuse korraldusi, mis on tehtud sloveenlaste elude säästmiseks.

2018. aastal toimunud valimistel saavutas valimisvõidu Janez Janša ja tema Demokraatlik Partei (SDS), ent tookord korraldasid kõik vasakliberaalsed parteid SDS-i vastu boikoti ega nõustunud koalitsiooni minema. Seetõttu ei olnud SDS-il võimalik valitsust moodustada ja ametisse sai liberaalne valitsus Marjan Šareci juhtimisel.

Selle aasta jaanuaris astus Šarec ja tema valitsus tagasi ning Sloveenia toimis mõnda aega ilma valitsuseta. Seda niikaua, kuni koroonakriisi puhkedes õnnestus Janšal panna kokku uus valitsus. Paraku ei suuda vasakpoolsed asjade niisuguse käiguga leppida ning paljudele on see olnud allaneelamiseks väga mõru pill – nii nagu ka EKRE valitsusse saamine Eestis.

Vasakpoolsetele on vastuvõetamatu Janša migratsiooni- ja kommunismivastane retoorika (mis on aga osutunud Sloveenias väga populaarseks). Seega on Sloveenia liberaalne peavoolumeedia teinud kõik endast oleneva, et õõnestada uue valitsuse tegevust ja lasta neid paista halvas valguses.

Sloveenia preester Andrej M. Poznic pidi Nova24tv veebilehel taas tunnistama, kuidas meedia on muutunud liberaalsete poliitikute käepikenduseks. „Ajakirjanike hoiak näitab selgelt, et nad ei ole midagi muud kui sotsiopoliitilised manipuleerijad, kes näevad kurja vaeva selle nimel, et tuua tagasi üheparteiline sotsialism,“ kirjutas Poznic.

Näiteks kutsus vasakaktivist Tea Jarc, kes ühtlasi tegutseb saatejuhina, inimesi tänavatele Janša valitsuse vastu protesteerima – seda hoolimata väljakuulutatud meetmetest püsida koroonaviiruse tõttu kodus. Ka mitmed Sloveenia parlamendi opositsioonisaadikud on uue valitsuse tegevust esimesest päevast alates kritiseerinud.

Sotsiaaldemokraadist saadik Tanja Fajon on näiteks nimetanud mõttetuks valitsuse üleskutseid püsida epideemia tõttu kodus ja hoida vähemalt 1,5 meetrist distantsi teiste inimestega. Fajon jätab ilmselt teadlikult tähelepanuta asjaolu, et täpselt samasuguste meetmete ja nõuannetega on välja tulnud ka Euroopa Komisjon.

Preester Poznici meelest peavad liberaalid end seadusest kõrgemal seisvaks ja teistest paremaks. Meetmed ning soovitused, millest on palutud kõigil kinni pidada, neisse ei puutu.

Allikas: Voice of Europe

Kommentaarid

3 commentsOn Sloveenia on kui Eesti koopia: isegi pandeemia olukorras takistab opositsioon paremvalitsuse tööd

 • Avatar

  Ekslikult arvatakse, et Sloveenia sai kunagi Jugoslaaviast lahku lüüa ainult lauldes ja tantsides ( lõunaslaavlased üldiselt ka tantsivad ). Sloveenia territoriaalsed omakaitsejõud blokeerisid siis Jugoslaavia föderaalvägede arsenale ( nn ” lahing ladude pärast ” ) ja said sealt ka raskerelvastust. Toimusid isegi väiksemat sorti tankilahingud. Aga et paljudel sloveenlastel sarnaselt eestlastega haugimälu on, saab seletada tõenäoliselt sloveenide liigse sporditegemisega ( ikkagi norralaste järel suhteliselt teine spordirahvas maailmas ). Uuskommunistliku opositsiooni esindajad tuleks seetõttu viia Planica mammuthüppemäe tippu, suusad alla ja …. viuh!

 • Avatar

  WPW viskas õhku ühe huvitava probleemi – tundub, et probleemi lahkamiseks tuleb talle mõningaid tõdesi tutvustada 😉
  Trumpi tegevus või tegevusetus – https://www.realhistorychannel.org/covid-19:-a-military-plan-to-save-the-world

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Isegi USA-s on opositsioon vahepeal rahulikuks jäänud. Ärge unustage, 1. Aprill USA rahvaloendus. Näitab kui palju on Trumpist kasu olnud valge rassi päästmiseks.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused