Sõbrad koonduvad kindlameelse Ungari ümber

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Poola peaminister Mateusz Morawiecki ja tema Ungari kolleeg Viktor Orban mais Varssavis.

Pärast ristilöömist Euroopa Parlamendis on sirgeseljaline Ungari hakanud saama ka toetusavaldusi.

Poola teatas kolmapäeval, et kasutab oma vetoõigust, kui Euroopa Liidu Nõukogus peaks esile kerkima Ungari suhtes mingite sanktsioonide kehtestamise teema, kirjutab ERR. Peaminister Viktor Orbani juhitud Ungari on varem teatanud, et kasutab oma vetoõigust, kui sellise olukorraga peaks silmitsi seisma Poola.

“Igal riigil on suveräänne õigus viia läbi vajalikuks peetud siseriiklikke reforme,” vahendas Reuters Poola välisministeeriumi pressiteadet. “Liikmesriikide vastu astutud sammud toovad kaasa ainult sügavamad Euroopa Liidus ning vähendavad kodanike usaldust Euroopa institutsioonide vastu.”

Neljapäeval kinnitas vastuseisu Ungari karistamisele ka teine Visegradi nelikusse kuuluv riik ehk Tšehhi Vabariik. Tšehhi peaminister Andrej Babiš märkis küsimusele vastates, et Ungari on Praha liitlane ning et peaminister Orbanit toetatakse.

Visegradi neliku riigid – Ungari, Poola, Tšehhi Vabariik ja Slovakkia – on viimasel ajal peaaegu alati üksteist toetanud, kui mõnel neist on tekkinud mingi vastasseis Euroopa Liidu institutsioonidega.

Ungari parlament  võttis veebruaris vastu resolutsiooni toetada Poolat nende konfliktis Euroopa Liiduga pärast seda, kui Euroopa Komisjon käivitas Poola vastu Euroopa Liidu leppe artikli 7, tuues põhjenduseks sealsed kohtureformid.

Ungarit kaitses 197 europarlamendi saadikut, sealhulgas ka üks Eesti saadikutest Igor Gräzin ning põlissoomlastest saadikud Jussi Halla-aho ja Pirkko Ruohonen-Lerner.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused