Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sofia: Bulgaaria kaitseb Ungarit võimalike EL-i sanktsioonide eest

-
19.09.2018
Bulgaaria-Türgi piir.
© Reuters/Scanpix

Sirgeseljaline Ungari leiab oma võitluses Brüsseli käteväänajate vastu üha uusi sõpru.

Bulgaaria asub Ungari kaitsele võimalike Euroopa Liidu sanktsioonide korral, teatas ametlik Sofia kolmapäeval.

“Bulgaaria valitsus langetas üksmeelselt otsuse valmistuda positsiooni võtmiseks Ungari kaitseks,” teatas Bulgaaria kaitseminister Krasimir Karakatšanov avalduses. “Igasugune karistav samm Ungari suhtes looks ohtliku pretsedendi,” sõnas minister.

Europarlamendi Brüsseli-meelne enamus toetas eelmisel kolmapäeval hääletusel Ungari suhtes nn artikkel 7 protseduuri käivitamist. See kukub eeldatavasti läbi, kuna Poola ja Tšehhi on lubanud võimalikele sanktsioonidele Ungari vastu veto panna.

“Kui EL otsustab Ungarile sanktsioonid kehtestada, siis järgmisena tehakse seda Poolale ja võib-olla ka Bulgaariale,” sõnas Karakatšanov.

Bulgaaria on olnud üks Balkani aktiivsemaid massiimmigratsiooni tõkestajaid. Riigi piiril tegutsevad isegi omaalgatuslikud relvarühmad, et takistada võõrastel riiki sisenemast. Ka Bulgaarial on ajalooliselt väga halbu kogemusi islamiinvasiooniga.

Ungari välisminister Péter Szijjártó mõistis kolmapäeval hukka ÜRO ametnikud “valede levitamise” eest oma kriitikas Budapesti karmi immigratsioonipoliitika aadressil, kuulutades, et Ungarist ei saa kunagi “migrantide riiki”.

“On ilmselge, et Ungari kohta neid valesid levitavad ÜRO ametnikud on kallutatud rändemeelsed ametnikud,” ütles Szijjártó Genfis ÜRO Inimõigusnõukogule.

Ta taunis ÜRO ametnikke rumaluste rääkimise eest Ungari kohta ja dokumentide väljastamise tõttu, “mis ei ole enamat valede kogumist”. “Samuti ei tohi nad kasutada oma ametikohti liikmesriikide kodanike ja rahvaste solvamiseks,” lausus Ungari välisminister.

“Maailmaorganisatsiooni ametnikud on avaldanud dokumente, mis seavad kahtluse alla ungari rahva küpsuse ja vihjavad sellele, et parem oleks riik eestkoste alla võtta,” lausus Szijjártó. “Need dokumendid viitavad sellele, et nad tahavad kaitsta ungari rahvast nende endi eest.”