Šoigu: Moskva viis “NATO ohu” tõttu läänepiirile täiendavaid vägesid

Maailm,
©Scanpix
Moskva

Moskva on viinud vastuseks NATO-st lähtuvale väidetavale ohule oma läänepiirile kontrollõppusteks täiendavaid vägesid, ütles teisipäeval Vene kaitseminister Sergei Šoigu. “Vastusena alliansi Venemaad ohustavatele sõjalistele sammudele rakendasime kohaseid meetmeid,” lausus Šoigu nõupidamisel Severomorskis.

“Kolme nädala vältel paisati kaks armeed ja kolm õhudessantväe ühendust edukalt Venemaa läänepiirile õppe-lahingu ülesannete täitmise piirkonda,” ütles Šoigu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sõjavägi näitas täielikku valmisolekut ja suutlikkust tagada riigi sõjaline julgeolek. Praegu on kõnealused üksused ja ühendused hõivatud õppustel,” ütles kaitseminister.

Relvajõudude kontroll, mille käigus üksused läänepiirile paisati, kavatsetakse lõpetada kahe nädala jooksul, ütles Šoigu.

“Kõik kontrollmeetmed kavatsetakse lõpetada kahe nädalaga,” ütles minister nõupidamisel.

Tema sõnul paigutab USA ja NATO sõjaväge Venemaa Euroopa-osa piirile lähemale, kavatsedes lisada sinna 40 000 meest ja 15 000 relvaühikut.

“Praegu paisatakse USA relvajõude Ühendriikide mandriosast üle Atlandi Euroopasse. Euroopas paigutatakse väge ümber Vene piirile lähemale. Põhijõud koonduvad Musta ja Läänemere piirkonda,” ütles Šoigu.

Kaitseministri sõnul koondatakse Venemaa piiri äärde 40 000 meest ja 15 000 sõjatehnika ja relvaühikut, sh strateegilised õhujõud.

Šoigu märkis, et Poolas ja Baltimaades tugevdatakse USA väerühma, võeti vastu ja viiakse ellu kontseptsiooni “4×30”, võrreldes mullusega olevat kahekordistunud õhu- ja poolteist korda kasvanud mereluure.

“NATO korraldab iga aasta Euroopas 40 suurõppust, millel on ilmne Venemaa-vastane suunitlus. Selle aasta kevadel alustasid NATO ühendjõud 30 aasta suurimat õppust Defender Europe 2021,” rääkis minister.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused