Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sõnavabadus brittide moodi: intervjueeritav ütles pahasti, ajakirjanik võeti pihtide vahele

22.10.2020
Professor David Starkey (paremal) koos prints Charlesi ja Natasha Kaplinskyga.
© Scanpix

Suurbritannias algatas politsei juurdluse ajakirjaniku vastu, kelle intervjueeritav tegi vestluse käigus väidetavalt rassistliku avalduse.

Londoni politsei kutsus intervjuu teinud reporteri Darren Grimesi kaks nädalat tagasi ülekuulamisele seoses “avaliku korra rikkumisega”.

Tema vestluskaaslane, professor David Starkey ütles 30. juunil YouTube’i-intervjuus: “Orjus ei olnud genotsiid. Muidu poleks Aafrikas või Suurbritannias nii palju pagana mustasid, kas pole? Kole paljud neist jäid ellu.”

Briti politsei teatas neljapäeval siiski, et lõpetas juurdluse pärast konsultatsioone prokuröridega.

“Olles saanud võimaluse see asi üle vaadata, pole enam proportsionaalne seda juurdlust jätkata,” ütles politseikomandör Paul Brogden.

Darren Grimes ütles, et ta on õigeks mõistetud, kuid lisas: “Pelgalt asjaolu, et sel lubati nii kaugele minna, et loodi pretsedent, kus ringhääling või ajakirjanik võib olla silmitsi vahistamisega vastuolulise külalise intervjueerimise eest, on kõhedusttekitav.”

Professor Starkey avaldas nädal pärast usutlust pika vabanduse. Kaks ülikooli ja kirjastaja aga õpetasid professoriga suhted.

Kogu see lugu näitab, kuidas Läänes suletakse suid juba ka ajakirjanikel, ainuüksi sellepärast, et nende intervjueeritav midagi poliitiliselt mittekorrektset ütleb. Ilmselt tahetakse sel moel lõpetada igasugune teisitimõtlejate intervjueerimine. (AFP-BNS-UU)