Sõnavabaduse häving on sedavõrd põhjalik, et isegi maailma võimsaima suurriigi president sai suukorvi pähe

Rubriik Maailm On
- Updated
Demokraatiapuue on nii sügav, et isegi maailma võimsaima riigi president saab suukorvi.

Facebook, Twitter ja YouTube, kes on Ameerika presidenti juba ammu enne kolmapäevaseid sündmusi Washingtonis tsenseerinud, andsid tema kontosid sulgedes surmahoobi Ameerika demokraatiale ja eriti sõnavabadusele, tehes presidendist esimese võimu juures oleva dissidendi.

Facebook pani USA presidendi Donald Trumpi oma platvormil alaliselt keelu alla seoses riigipea sammudega õhutada vägivalda Washingtonis, ütles neljapäeval sotsiaalmeediafirma juht Mark Zuckerberg.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Twitter blokeeris Trumpi kolmapäeval 12 tunniks, kuid pole selge, kas see keeld on tühistatud.

Snapchat kinnitas neljapäeval, et Trumpil on fotojagamise platvormi kasutamine keelatud ohtliku retoorika tõttu.

YouTube eemaldas ühe Trumpi video, kuna valimistulemusi kahtluse alla seadvad videod on keelustatud. See on eriti ohtlik põhjendus – tsensuur on paika pannud, millest rääkida ei tohi. Demokraatiast siin enam rääkida ei saa, tegu on ehtsaima totalitarismiga.

Kõik need põhjendused muutuvad naeruväärseks, kui meenutada, et need firmad on Trumpi juba pikalt boikoteerinud. Maailma suurima riigi president on seega pandud kurjategija rolli, süütuse presumptsioonist ei maksa seejuures rääkidagi.

Tekib küsimus, et kes survestab sotsiaalmeediahiidusid demokraatia vastu astuma, kui isegi maailma esiriigi president pole enam kaitstud. Mis siis veel sotsiaalmeedia lihttarbijatest rääkida.

Kui al-Qaeda järgmine kord Ameerika linnu ründab, ei tohi president sõna võtta, sest see oleks islamofoobia; ta ei tohi Hiina ekspansiooni kritiseerida, sest see on rassism asiaatide vastu; Putinit osatades õhutab ta rahvustevahelist vaenu ja nii edasi.

USA president Donald Trump tuleb koheselt ametist tagandada pärast ülestõusule õhutamist Kapitooliumil, ütles neljapäeval USA senati demokraatide liider Chuck Schumer.

Politoloog Toomas Alatalu kirjutas neljapäeval Eesti Päevalehes, et “Kongressist kõlab hõikeid Trumpi koheseks tagandamiseks, ent vaevalt seda üritatakse – Ameerika on liialt lõhki, et seda veel mõne ühepoolseks jääva otsusega süvendada.” Tundub, et demokraadid siiski tahavad asjad kodusõjani viia.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused