Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sõnavaht Pariisi tulistamise ümber

24.12.2022
Sündmused Pariisis on laialdaseks kõneaineks.
© Scanpix

Laupäeval avas 69-aastane mees Pariisis kurdide kultuurikeskuses ja juuksuris inimeste pihta tule – ja kogu sündmus on Lääne meedia ja poliitikute poliitkorrektsuse tõttu ähmane. Kes oli tulistaja ja miks ta seda tegi?

Infot on vähe ja Uued Uudise arutlevad olemasoleva info põhjal.

Tulistamisest vihased kurdid ründasid Prantsusmaa pealinnas Pariisis reede õhtul politseinikke, teatasid meediakanalid. Kurdi meeleavaldajad lõhkusid politseiautode ja muude sõidukite aknaid, süütasid prügikastid ja ehitasid tänavatele barrikaade. Osa meeleavaldajatest karjusid kurdide organisatsiooni Kurdistani Töölispartei (PKK) loosungeid. PKK on Euroopas kantud terroriorganisatsioonide musta nimekirja. (AFP-BNS)

Uudis ei ütle, kelle peale vihased oldi. Sellise info põhjal oletaks, et tulistaja oli türgi taustaga – kuna Türgi teostab kurdi vähemuse vastu genotsiidi, siis kaklevad türklased ja kurdid Lääne-Euroopa linnade tänavatel alatasa. Omavahel vaenutsevad ka kurdid ise, neil on omad rivaalitsevad rühmitused.

Kuna AFP väidab, et tulistaja valis ohvriteks välismaalased (samas on Prantsusmaal tohutu mass sisserändetaustaga kodanikke), võiks eeldada, et tegu oli „paremäärmuslasega“. Aga see pole ta kohe kindlasti, sest Lääne liberaalne meedia hõiskaks juba täie rinnaga sellest, et „paremäärmuslus ohustab demokraatiat“. Praegu aga nenditakse lihtsalt, et “Samuti pole praeguseks mingit informatsiooni kahtlusaluse võimalike sidemete kohta paremäärmuslastega”.

Vähemalt BNS-is ei leia mingit märki sellest, et tulistaja olnuks valge prantslane, põlisrahva esindaja. Kui meedia tulistaja tausta nii põhjalikult varjab, on tegu tavaliselt „omaga“. Nii selgus pärast üht tulistamist Pariisi politseijaoskonnas, et terroristiks oli islami usku pöördunud Kariibi mere saartelt pärit mustanahaline.

Lääne meedia on sedavõrd kallutatud, et kui tausta ei avata, siis on see neile ebameeldiv. Kui taust on neile kasulik, pasundatakse täiesti kõrist. Muidugi selgub Pariisi tulistamise taust edaspidi, aga kuna keegi ei mõista „rassismi“ hukka, siis saab vastavad järeldused teha.

Lääne-Euroopa on migrantidest nii üle ujutatud, et nad on kaasa toonud kõik oma vastuolud. Selleks, et kurde rünnata, ei pea tingimata „paremäärmuslane olema“ – just Türgi tapab kõige rohkem kurde.

Hiljutise Karabahhi sõja ajal ründasid moslemid Pariisis ja teistes linnades armeenlasi. Prantsusmaa president Macron on hoiatanud “islamiseparatismi” eest.

Uued Uudised