Soome äärmusliku siseministri Maria Ohisalo soovitused annaksid islamiäärmuslastele võimaluse korrakaitsesse imbuda

Maailm,
©AP/Scanpix
Soome siseminister Maria Ohisalo näib ise olevat häirekellaks, et roheäärmuslasi ei tohi võimu juurde lasta.

Soome äärmusvasakpoolne valitsus soovib põhjalikult lõhkuda euroopaliku riigi toimimise – nii soovib mürkroheline siseminister moslemeid korrakaitsesse, kuigi Pariisi politsei peakorteris korraldas radikaliseerunud politseinik alles hiljaaegu tapatalgud.

Siseminister Maria Ohisalo (rohelised) väidab Helsingin Sanomate kuukirja lisas, et peab oluliseks, et politseis oleks rohkem moslemeid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ohisalo nimetab moslemeid samasuguseks vähemuseks nagu rootslasi ja loodab naiivselt, et need aitavad sisejulgeolekut parandada. Samas aga tunnistab ta, et probleemiks olevat politseivormid, mille juurde tuleks tema hinnangul sobitada moslemisallid – sellist võimalust üks siseministeeriumi osakond juba uurivat.

“Politsei jaoks oleks oluline, et eri kultuuridest pärit inimesed saaksid üksteisest paremini aru, sest see aitaks luua usaldusväärse suhte politsei ja avalikkuse vahel,” räägib Ohisalo. “Olen kohtunud noorte moslemi naistega, kes soovivad minna politseisse, kuid sall võib olla takistuseks. Kindlasti saab leida häid lahendusi.”

Ohisalo on tähelepanuta jätnud siseturvalisuse ohud. Põlissoomlased ja nende liider Jussi Halla-aho näevad mürkrohelise ettepanekus suurt ohtu riigi julgeolekule, sest see annab islamiäärmuslusele võimaluse imbuda julgeolekusüsteemi.

“Valitsus peab väga hoolikalt järele mõtlema. Kas soovite järgmise kolme ja poole aasta jooksul oma valijatele selgitada, et sise-, välis- ja keskkonnaministeeriumi valitsevad rohelised lammutavad julgeoleku- ja varjupaigaandmise süsteemi?” kommenteerib Jussi Halla-aho Facebookis.

Nähtavad islami ususümbolid, näiteks loorid, viitavad Jussi Halla-Aho sõnul sellele, et inimene tunnistab end olevat islamist ja poliitilise islami pooldaja. Eriti kui inimene väidab, et ei saa või ei suuda ilma loorita töötada, on see tavaliselt islami radikaalne tõlgendus ja ütleb, et ta on ka poliitilise islami pooldaja. Islamistide värbamine politsei- ja muudeks konfidentsiaalseteks turvaülesanneteks on ilmne turvarisk.

Kui Soome siseministeeriumi vastutav isik ei mõista sellega kaasnevat täiesti ilmset turvariski, on olukord turvalisuse osas äärmiselt tõsine, leiavad Põlissoomlased.

Allikas: Oikea Media

3 commentsOn Soome äärmusliku siseministri Maria Ohisalo soovitused annaksid islamiäärmuslastele võimaluse korrakaitsesse imbuda

  • Avatar

    Huvitav kas sellised “ohisalud” on lihtsalt pehme ajuga või on ta selline põhimõtteline reetur???

  • Avatar

    Tuleks uurida, mis medikamente Maria Ohisalo ema raseduse ajal tarvitas või ega ta kanepit suitsetanud, et järeltulijal nüüd aju häiretega funktsioneerib. Mingisuguse ajupiirkonna töö on nähtavasti pärsitud.

  • Avatar

    See pole küll eriti hea idee, olenevalt eesmärkidest muidugi – hoiatav näide eesti, kus vähemalt pooled mentidest on vene okupandid, kes varjamatult kremli heaks töötavad ning on selle asutuse korruptsiooni võrdkujuks ja muidu naljanumbriks muutnud 😀

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused