Soome ajakirjandus räägib EKRE populaarsusest

EKRE mehed koos Põlissoomlaste liidri Jussi Halla-Ahoga.

EKRE on populaarseks muutumas ka suurimas väliseestlaste kogukonnas Soomes.

Soome eestlaste seas kogub üha rohkem toetust konservatiivne rahvaerakond EKRE. Sellele erakonnale prognoositakse 3. märtsil toimuvatel valimistel erakordselt suurt häältesaaki, vahendab portaal Lõunaeestlane Soome ringhäälingut Yle.

Eelmistel valimistel oli EKRE toetus 8,1 protsenti. Nüüd on see kasvanud 17 protsendini. See tähendab, et EKRE on Eestis suuruselt kolmas erakond Kesk- ja Reformierakonna järel. Liikmete arvult on EKRE Eestis suuruselt kolmandal kohal.

Ükski teine erakond Eestis pole toetust nii kiiresti niivõrd lühikese ajaga kergitanud, räägib Tallinna ülikooli politoloog Tõnis Saarts. Tema väitel on 2012. aastal asutatud EKRE edu erakordne isegi terves Euroopas. Eri populistlikke erakondi on tekkinud Euroopas teisigi, aga ükski neist pole nii kiiresti tõusnud suurimate hulka.

Lisaks Eestile teeb EKRE aktiivselt kampaaniat Soomes. EKRE on Eesti erakondadest ainus, mis on loonud oma osakonna Soome. See on nutikas samm, sest Soomes elab ja töötab ligi 100 000 eestlast, vahendab Lõunaeestlane.

Eeloleval pühapäeval korraldab EKRE Helsingis valimiste päeva. Valimiste nädalavahetusel teeb erakond kampaaniat ja vastab inimeste küsimustele Helsingi Länsiterminaalis.

Soomes elavate eestlaste huvi EKRE vastu on tõusnud. EKRE esimestel kogunemistel oli Helsingis eelmisel sügisel kohal kümmekond inimest, nüüd on huvilisi juba üle poolesaja.

EKRE esindab paljude teiste sarnaste Euroopa parteide eeskujul migratsioonivastaseid ja eurokriitilisi vaateid ning traditsioonilisi pereväärtusi. Ida-Euroopa sarnastele erakondadele omaselt iseloomustab EKRE-t Vene-vastasus.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond toetust kergitas 2015. aasta Euroopa pagulaskriis. EKRE kutsub üles mitte kordama vigu, mida on tehtud seoses pagulastega Rootsis ja Soomes.

EKRE on juba muutnud Eesti poliitilist maastikku. Selleks, et rahvuskonservatiividega sammu pidada, on ka teised erakonnad pidanud võtma migratsiooni ja pagulaste küsimuses jäigema hoiaku.

Pikemalt loe SIIT.

Kommentaarid