Soome eurosaadik Laura Huhtasaari: Vahemerel tegutsevad vabaühendused on inimkaubitsejate partnerid

Põlissoomlaste esindaja Euroopa parlamendis Laura Huhtasaari.

Euroopa Parlamendi saadiku Laura Huhtasaari sõnul on Vahemerel Liibüa vetes patrullivad ja ebaseaduslikke migrante kokku korjavad valitsusväliste organisatsioonide alused inimkaubitsejate aktiivsed partnerid.

Laura Huhtasaari kommenteeris valitsusväliste organisatsioonide rolli täiskogu arutelus humanitaarabi üle Vahemerel kolmapäeval Strasbourgis. Tema sõnul ei tegele vabaühendused mitte humanitaaroperatsioonide, vaid inimkaubandusega.

“EL ei suuda Aafrika probleeme lahendada, tuues need probleemid Euroopasse,” lausus ta.

Huhtasaari kiitis Itaalia siseministrit Matteo Salvinit, kelle Lega partei on Euroopa Parlamendi Identiteedi ja Demokraatia (ID) fraktsioonis koos Põlissoomlaste ja EKRE-ga.

“Tänu Salvini ja Lega järjekindlale poliitikale on ebaseaduslik sisseränne Liibüast Euroopa Liitu vähenenud ja uppumissurmade arv on langenud,” sõnas ta.

Laura Huhtasaari ütles oma sõnavõtus Euroopa Parlamendi plenaaristungil ka seda, et Soome valitsuse tegevus sisserände osas on naiivne ja ei ole Soome riigi huvides. Tema sõnul ei reageeri uus valitsus kodanike murele kontrollimatu sisserände pärast, Oulu vägistamised aga näitavad, et EL tervikuna ei suuda tagada oma kodanike turvalisust.

“Soome valitsus ei ela tegelikkuses, vaid multikultuurilisuse utoopias,” ütles Huhtasaari oma kõnes Strasbourgis.

Huhtasaari arvates järgiks Soome valitsus eesistujamaana olulisi kliimaeesmärke, lõpetades Euroopa Parlamendi saadikute ja ametnike reisimise Brüsseli ja Strasbourgi vahel, sest EP on ainus EL-i esindus Prantsusmaal.

Allikas: kansalainen.fi

Kommentaarid