Soome globalismimeelne multikultiprofessor tahab riikidelt võtta õiguse oma piire kontrollida

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Soomes oli sisekontroll isegi regioonide vahel, näiteks Uusimaa piiril. Pilt on illustratiivne.

Riigi üheks tunnuseks on maa-ala, millel on ka piirid ja neid need jäävad riigi tunnuseks seni, kuni riik lakkab olemast – piirid  kehtivad ka riikide liidus.

“Piirikontroll tähendab inimeste identiteedi ja EL-i kodakondsuse kontrollimist, mitte aga piiriületuse takistamist,” leiab Soome inimõiguste professor Martin Scheinin.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Euroopa Liidu seadused võimaldavad sulgeda teatava piiriületuspunkti ja taastada piirikontroll EL-i sisepiiridel. Piirikontroll tähendab aga inimeste identiteedi ja EL-i kodakondsuse kontrollimist, mitte nende keelamist piiri ületada,” ütles Scheinin Soome ringhäälingule Yle.

Mis vajadus on siis piirikontrollil, kui pole õigust puudujääkide korral takistusi teha? Lihtsalt oma lõbuks kontrollida ja nimed kirja panna?

Piirikontrollil on negatiivsete sündmuste korral väga oluline roll, sest nende kaudu takistatakse ohutegureid edasi liikumast, ning riigipiirid on eriti olulised, sest tavaliselt on olud ja inimesed mõlemal pool piiri erinevad.

EL-i seadused seadusteks, aga suveräänsete riikide otsustamiskeskused asuvad ikkagi endiselt pealinnades, ja kui siseturvalisuse huvides (eriti nähtamatult liikuva haiguse korral) on vaja takistusi teha, siis võivad valitsused, ja peavadki tegutsema riigi huvidele vastavalt. Seda enam, kui selles suures liidus on vaja takistada ühes piirkonnas vohavat nakkust üle EL-i laiali kandmast.

“Inimõiguste professor” kõlab kurjakuulutavalt – ilmselt temasugused kuulutavadki iga kapriisi inimõiguseks. Globalismi propageerimine inimõiguste kaudu näitab, et professor Martin Scheinin on tubli vasakliberaalne revolutsionäär, kes kaitseb üleilmastumist ka siis, kui see haiguste levikut ergutab.

4 commentsOn Soome globalismimeelne multikultiprofessor tahab riikidelt võtta õiguse oma piire kontrollida

 • Avatar

  “”””…..“Piirikontroll tähendab inimeste identiteedi ja EL-i kodakondsuse kontrollimist, mitte aga piiriületuse takistamist,” leiab Soome inimõiguste professor Martin Scheinin……”””

  See on väga hea näide kuidas kommunismus oma eesmärke saavutab. Defineeri mingi asi ümber ja korda seda niikaua kui absurd muutub üldtunnustatud tõeks. Sellepärast on mugavusvaled inimestele äärmiselt ohtlikud. Mugavusvale loob pretsedendi mingi asja tõele vastavuse hindamisel ja annab niiviisi võimaluse kommunismusele amokki joosta.

 • Avatar
  Raudne eesriie

  Selliseid ‘professoreid’ jt üleilmastumise pooldajaid on Lääs täis. Ilmselt tuleb mingil ajahetkel tõmmata raudne piir Lääne manduvate riikide ja Ida-Euroopa vahele. Muidu hukutab läänest tulev liberaalne needus ka seni veel mõistusel rahvad.

 • Avatar

  EL-i kodakondsus? Kodakondsus on riigil, mis ajast on EL riik?

 • Avatar
  Punakaartlase tähelepanek

  Punakaartlase poolt väljatoodud vastuolu – iseseisevuseta jäetud liikmesriik võib riigipiirile saabuvat isikut kontrollida aga EU komissaarid ei luba kontrollitut ka ohtliku nakushaiguse esinemise korral peatada – on olemas. Seltsimees viitab tahtmatult kuid põhjendatult Estexiti vajadusele.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused