Soome jätkab põhjamaast lõunamaaks muutumist

Maailm,
©Scanpix
Iraagi migrandid Soomes.

Soome lõtv migratsioonipoliitika viib riiki multikultuurse ühiskonna loomiseni, mis juba lähitulevikus võib riigile suuri Rootsi moodi probleeme tähendada.

Soome võtab järgmise aasta pagulaskvoodiga vastu vähemalt 150 Afganistani põgenikku, kes viibivad praegu Iraanis, teatasid kolmapäeval võimuesindajad.

Järgmisel aastal võetakse Soome vastu kokku vähemalt 1050 kvoodipagulast, kellest 500 on Süüria põgenikud Liibanonist ja Türgist ning 200 Kongo DV pagulast Sambiast. Lisaks võtab Soome vastu 70 Liibüast Rwandasse evakueeritud põgenikku ning 130 kodakondsuse ja territoriaalsete piirideta põgenikku.

Septembri alguses visandas valitsus oma eelarvedebatis, et järgmise aasta pagulaskvoot suureneb Afganistani kriisi tõttu maksimaalselt 2000 kohani. Sel juhul võidakse Iraanist võtta varasemale lisaks veel kõige enam 900 afgaani.

Samas aga rändab Soome pidevalt juurde migrante teisi rändeteid pidi, ka töö- ja õpirändena.

Põhjanaabrite juures on juba pikemat aega arutletud selle üle, kas Rootsi granaadikultuur jõuab Helsingisse või mitte. Afgaanide ja kongolaste saabumine annab kindluse, et jõuab küll. (STT-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused