Soome kaitsepolitsei: Vene kodanike poolt ostetud kinnisvara võidakse kasutada “roheliste mehikeste” majutamiseks

Soome kaitsepolitsei (Supo) leiab parlamendile esitatud julgeolekuülevaates, et välisriikide kodanike poolt riigis ostetud kinnisvara võidakse kriisiolukorras kasutada tunnuseid mitte kandvate võitlejate majutamiseks.

Kaitsepolitsei ülevaates, millele on kirjutanud alla asutuse juht Antti Pelttari, nenditakse, et jätkuvalt on märgata samme, millega tehakse ettevalmistusi, et võimalikus kriisiolukorras mõju avaldada. Otseselt on selle all mõeldud näiteks Venemaa kodanike poolt Soomes ostetud kinnisvara. Lisaks võitlejate majutamisele võidakse seda kinnisvara mõnel juhul kasutada ka liikluse sulgemiseks, vahendas Iltalehti.

Supo hinnangul torkavad selles valguses silma näiteks tehingud, kus kinnisvara ostmisel ei paista olevat mingit majanduslikku või tavapärase kinnisvara kasutamisega seotud loogikat. “Võõrriigi huvides tegutsev maaomanik võib aga samal ajal krundile ehitada objekte, mida välisriik võib kriisilukorras kasutada ära transpordisõlmede sulgemiseks või embleemideta üksuste majutamiseks,” kirjutatakse ülevaates.

Loe edasi ERRi portaalist!

Foto: AFP

 

Kommentaarid