Soome kaitsevägi ei võta tööle Vene topeltkodakondseid

finnish-army_1

Soome kaitsevägi pole “mõnda aega” võtnud tööle Soome-Vene topeltkodakondsusega inimesi ja on muutnud nende tööülesandeid, kirjutas teisipäeval Soome rahvusringhääling Yle.

Yle andmeil on hakatud piirama ka Soome-Vene topeltkodakondsusega ajateenijate ülesandeid.

Venemaa sammud Ukrainas ja suhete pingestumine Euroopa Liiduga on pannud Soome võimud mõtlema, kas riik peaks piirama või takistama Soome-Vene topeltkodakondsete ligipääsu teatud riigiametitele. Sellega seoses kaalutakse ka seaduse muutmist, kuid kaitsevägi pole seda ootama jäänud ja rakendab omi reegleid, kirjutab Yle.

Igale kaitseväkke tööle tulevale inimesele tehakse taustakontroll. Kui ilmneb, et isikul on Soome-Vene topeltkodakondsus, siis pole teda tööle võetud. Sedasi on talitatud mõnda aega, ütles Yle.

Kaitsevägi tegi mõne kuu eest taustakontrolli isikule, kes pidi töö käigus kasutama kaitseväe personali isikuandmeid sisaldavat andmebaasi. Kontrolli käigus selgus, et isik oli Soome-Vene topeltkodakondsusega. Seejärel võeti tema töökohustustest välja ülesanne, mis nõudis andmebaasile ligipääsu.

Yle kätte jõudis kaitseväe hiljutine salastatud juhis, mille alusel muudetakse Soome-Vene topeltkodakondsete ajateenistuse väljaõppe sisu. Nendele ei anta enam väljaõpet ülesannetes, mille täitmisel on neil võimalik saada liigipääs julgeoleku seisukohast olulisele teabele. Varasemalt juhistes sellist seisukohta võetud ei ole, kirjutab Yle.

NB! Täiendatud 

Soome kaitseminister Jussi Niinistö ütles teisipäeval uudisteagentuurile STT, et kaitsejõud ei piira mingil moel Soome-Vene topeltkodakondsusega inimeste töölevõtmist, millest teatas rahvusringhääling Yle.

Niinistö sõnul võib tegemist olla infooperatsiooniga, et levitada arvestatava meedia kaudu sihilikult valeandmeid.

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Soome kaitsevägi ei võta tööle Vene topeltkodakondseid

Kommenteerimine on suletud