Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome kodanikest moslemid on terrorilainel — kas oht ka Eestile?

-
14.06.2018
© Sander Ilvest/Postimees

Soome moslemid on hakanud radikaliseeruma ja see seab ohtu ka Eesti julgeoleku.

Soome välisministeerium on kinnitanud 29-aastase Soome kodaniku kinnipidamist Londonis Heathrow lennujaamas seoses kahtlustusega terroriteo ettevalmistamises. Mees peeti kinni pühapäeva õhtul, kui ta oli minemas lennukile, vahendab Yle. Politsei väitel pole kinnipidamine seotud lennujaamas samal ajal toimunud kuriteoga.

Soome kodaniku vahistamise kinnitas kohus, lähtudes 2006. aasta terrorismivastase seaduse 5. jaos sätestatud terroriaktide ettevalmistamise kahtluse aluspõhimõttest. Varem on terrorismis kahtlustatuna Inglismaal kinni peetud somaali päritolu Soome kodanikke.

Omal moel on see hoiatuseks ka Eestile, sest multikultuursuse ja immigratsiooni all ägavast Soomest võib mõnigi vihane moslem oma raevu lahe lõunakaldale väljendama tulla. Seda enam, et Soomes on hakatud Põlissoomlaste nõudmisel üle vaatama somaallaste elamislubade tausta ja paljusid neist võib ähvardada väljasaatmine — nimelt on tuvastatud, et somaallased käivad kodumaal pikaajalistel puhkustel, mis lükkab ümber nende väited, et nende elu on seal ohus. Ilmselt võib mõnigi väljasaadetu hakata ennast Eestis varjama, sest Tallinnasse tulekut ju praegu eriti ei kontrollita.